21 obserwujących
235 notek
209k odsłon
559 odsłon

Jak to w końcu jest z tą orientacją seksualną?

Wykop Skomentuj57


No więc jak to jest z tą orientacją seksualną? Czy pedofilia to też orientacja? Według portalu abczdrowie.pl – nie.

Orientacja seksualna to trwały, emocjonalny, uczuciowy i seksualny pociąg wobec osób określonej płci. Wbrew spotykanym do dziś opiniom nie jest on kwestią wyboru danej osoby, a uwarunkowany jest złożonym wzajemnym oddziaływaniem czynników zarówno biologicznych, jak i środowiskowych oraz poznawczych.

Proces ten zaczyna się już w fazie rozwoju prenatalnego, następnie podlega wpływowi wielu czynników w dalszych fazach życia. Orientacja seksualna to nie tylko to, z kim uprawiamy seks, to całe bogactwo zachowań, emocji, fantazji, a nawet zainteresowań, poziomu samoświadomości, seksualnych i życiowych preferencji, wyborów. Większość seksuologów wyróżnia 3 orientacje: hetero, homo i biseksualną. Żadna z orientacji sama w sobie nie jest zaburzeniem i nie powinna być tak traktowana!

Wykluczono zatem każde ukierunkowanie na istoty o określonych cechach POZA cechą płci (proszę wybaczyć paskudną polszczyznę). Bardzo to wygodne, gdyż pozwala na zachęcanie do tolerowania/akceptowania wszystkich wyliczonych orientacji. Wystarczy przyjąć za niepodważalne moralne założenie, iż dorosłe osoby mają prawo robić w łożnicy, co im się żywnie podoba.

Niektórzy uparcie zrównują homoseksualizm z pedofilią ze względu na nadreprezentację homo wśród pedo. Jak to jednak wygląda z drugiej strony? Ilu pedo jest wśród homo? Wpisałam „homoseksualizm a pedofilia” w Google i – oczywiście – wyskoczyła masa artykułów, nierzadko ze sobą sprzecznych, w zależności od źródła. Na Salonie również wszystko zależy od światopoglądu, więc na uczciwą, merytoryczną odpowiedź trudno liczyć. Chyba jednak zgodzimy się z tym, iż seks NIE służy wyłącznie do rozmnażania się, prawda? Stosunki mające na celu zapłodnienie można liczyć w promilach.

Rozprawmy się również z mitem, że homo nie mogą się rozmnażać. Otóż gdyby na jednej wyspie umieścić sto par hetero, a na drugiej sto par homo, przy czym wśród homo byłoby tylu samo mężczyzn, co kobiet, to OBYDWIE populacje by przetrwały. Ktoś tu czegoś nie rozumie?


Wykop Skomentuj57
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości