Karolina Nowicka Karolina Nowicka
225
BLOG

Cicha tragedia przyrody

Karolina Nowicka Karolina Nowicka Rozmaitości Obserwuj notkę 99


Już o tym pisałam, ale przypominania nigdy dość. Zapraszam do lektury krótkiego artykuliku:

Eksperci zaznaczają, że walka z wymieraniem zwierząt to jedno z „najpilniejszych wyzwań dla ludzkości w nadchodzących dziesięcioleciach”. Jak zaznaczają, zagraża ono funkcjonowaniu ekosystemów, od których zależy życie na Ziemi, rozprzestrzenianie się chorób czy stabilność światowej gospodarki.

Po raz pierwszy w historii tej planety JEDEN gatunek (człowiek) ma tak olbrzymi wpływ na przyrodę, że może doprowadzić do jej niemal całkowitej destrukcji. Jednym z największych wyzwań dla polityków POWINNO być teraz doprowadzenie do takiej sytuacji, że wielki biznes przestanie zagrażać środowisku, a do tego okiełzna się konsumpcyjne apetyty korporacji, jak i samych społeczeństw. Tylko kto się tego podejmie?


Miłośniczka przyrody, wierząca w Boga (po swojemu) antyklerykałka, obyczajowa liberałka. Lubię słuchać audiobooków, pisać na Salonie, rozmawiać z ludźmi w Necie. W życiu realnym jestem odludkiem, nie angażuję się społecznie, właściwie to po prostu spokojnie wegetuję, starając się jakoś uprzyjemnić sobie tę swoją marną egzystencję. Mało wiem i umiem, dlatego każdego, kto pisze sensownie i merytorycznie bardzo cenię. Z kolei wirtualne mądrale, które wiedzą jeszcze mniej ode mnie, ale za to uwielbiają kłótnie i nie stronią od ad personam, traktuję tak, jak na to zasługują.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości