Karolina Nowicka Karolina Nowicka
310
BLOG

Czy Polacy oddaliby życie za Polskę?

Karolina Nowicka Karolina Nowicka Społeczeństwo Obserwuj notkę 67


Jak wielu Polaków to prawdziwi patrioci? Ilu z nich broniłoby zbrojnie ojczyzny? Portal pch24.pl nie pozostawia złudzeń:

„Polacy często zarzucają mężczyznom z Ukrainy, że uciekli nad Wisłę, zamiast stanąć z karabinem przeciw agresorowi. Tymczasem nasi młodzi rodacy zdecydowanie rzadziej niż Ukraińcy deklarują, że broniliby własnego kraju”, pisze na łamach tygodnika „Do Rzeczy” Łukasz Zboralski.

No cóż, nie ma co się dziwić. Wątpię, by ci młodzi ludzie czuli się jeszcze złączeni gorącą miłością do kraju. Tak było kiedyś. Nasi przodkowie byli o wiele większymi patriotami od nas. My? W większości spieprzylibyśmy w razie problemów za granicę. I wiecie co? Bardzo dobrze. Kochać należy swoją rodzinę, przyjaciół, może dobrych ludzi. Na pewno nie całe państwo, tym bardziej, że jest ono mocno wadliwe i kiepsko zarządzane. A politycy do walki też się pewnie nie palą.


Miłośniczka przyrody, wierząca w Boga (po swojemu) antyklerykałka, obyczajowa liberałka. Lubię słuchać audiobooków, pisać na Salonie, rozmawiać z ludźmi w Necie. W życiu realnym jestem odludkiem, nie angażuję się społecznie, właściwie to po prostu spokojnie wegetuję, starając się jakoś uprzyjemnić sobie tę swoją marną egzystencję. Mało wiem i umiem, dlatego każdego, kto pisze sensownie i merytorycznie bardzo cenię. Z kolei wirtualne mądrale, które wiedzą jeszcze mniej ode mnie, ale za to uwielbiają kłótnie i nie stronią od ad personam, traktuję tak, jak na to zasługują.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo