7 obserwujących
659 notek
220k odsłon
108 odsłon

Klincz

Wykop Skomentuj6

 Trzaskowski powiedział, że "kilka dni temu, w tym budynku zarząd telewizji przyznał sobie gigantyczne premie idące w miliony złotych". - I wiecie państwo, za co? Podobno za świetne wyniki finansowe. Kiedy telewizja jedną ręką wyciągała dłoń po miliardy pieniędzy podatnika - dodał.

TVP odpowiada Trzaskowskiemu:"Telewizja Polska S.A. informuje, że przekazana w dniu 19.05.2020 r. przez Rafała Trzaskowskiego informacja, jakoby Zarząd TVP S.A. przyznał sobie premie finansowe jest kłamstwem. Zarząd TVP nie przyznał sobie żadnych premii". Jak czytamy w nim, "gdyby Pan Trzaskowski posiadał elementarne kompetencje w zakresie nadzoru nad spółkami prawa handlowego, wiedziałby, że Zarząd Telewizji Polskiej, podobnie jak zarządy »nadzorowanych« przez niego spółek komunalnych w mieście stołecznym Warszawie, nie posiada uprawnień do przyznawania sobie wynagrodzenia, w tym premii".

"Wypowiedziane przez Rafała Trzaskowskiego kłamstwa wypełniają znamiona przestępstwa z art. 212 par. 1 i 2 Kodeksu Karnego. Telewizja Polska informuje, że o ile pan Rafał Trzaskowski nie przeprosi publicznie Telewizji Polskiej dzisiaj do godziny 19.30, zostanie przeciwko niemu skierowany prywatny akt oskarżenia" - czytamy w oświadczeniu TVP.
Oświadczenie zostało opublikowane o godz. 18:38, w związku z tym polityk miał 50 minut na reakcję. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/tvp-zapowiada-proces-karny-przeciwko-trzaskowskiemu-dala-mu-50-minut-na-przeprosiny/354j9ze

 Mamy więc nowy temat i mam nadzieję, że interesujący, bo zarząd telewizji zareagował spontanicznie. Nie wiem, czy jakiś kret w zarządzie jest i z Trzaskowskim przygotowuje grunt do zmian, ale powiedzieć mogę, że łby polecą. Zobaczymy czy kombinatorzy z zarządu TV, którzy zaj... kasę idącą w miliony, wygrają z kłamcą pozbawionym elementarnych kompetencji.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale