15 obserwujących
1145 notek
356k odsłon
  297   2

,,Stawka większa niż wiecie"

image25 lipca Gazprom poinformował , że wstrzymuje pracę kolejnego silnika turbiny gazowej Siemensa w Portowaja CS ze względu na koniec okresu między przeglądami przed remontem.

Tym samym dostawy gazu przez Portowaja CS wyniosą 33 mln m sześc. m dziennie od 27 lipca. Zaraz potem giełdowe ceny gazu w Europie przyspieszyły tempo wzrostu do 8% i przekroczyły 1850 USD za 1000 m³.

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Ochrony Klimatu uważa, że ​​nie ma technicznych przesłanek do ograniczania dostaw gazu przez Nord Stream.

 Podobnie uważa przedstawiciel Siemens Energy, który powiedział, że firma nie widzi związku między konserwacją turbin dla Nord Stream a zapowiadaną przez Gazprom redukcją dostaw gazu. Zaznaczył, że turbina, która była wcześniej naprawiana w Kanadzie, zostanie wysłana do Rosji, gdy tylko Moskwa dostarczy niezbędne dokumenty celne importu.

 Dla przeciętnego połykacza błękitnego ognia wszystko więc jest przerażające, tym bardziej że wszyscy o gazie piszą, panikę sieją a Niemcy spokojnie kurkami gazowymi się zabawiają. Oczywiście z Rosją, bo każda rura ma dwa końce i fizyka podpowiada, że aby coś zakręcić kompletnie to dwa kurki w komplecie rura musi mieć. Gra idzie o dużą stawkę, bo ze strony rosyjskiej dochodzi głos tubalny, taki jak z pustej rury, przypominający o sankcjach.

 Gazprom poinformował, że otrzymał dokumenty od władz kanadyjskich i od Siemensa, ale pozostają pytania o sankcje Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, których rozwiązanie jest ważne dla dostaw turbin do Rosji. Można odnieść niezwykłe wrażenie, że sankcjonowany przypomina sankcjonistom, że jest sankcjonowany i bez zniesienia sankcji turbiny przyjąć nie może. 

 Jest więc niezły ubaw i najwięcej o zabawie piszą media polskie, które przed olbrzymim wyzwaniem stanęły. Zgodzić się na pakiet solidarnego oszczędzania gazu i nadwyżki z obniżki zużycia przekazać potrzebującym czy od października kupować gaz z zachodu, by napełnić Baltic Pipe. Co wydobywamy na polach ... wie, gdzie zlokalizowanych nie jest tematem notki, ale to, co nam może być potrzebne i trzeba będzie zakupić na wolnym rynku już tak. Zobaczymy i poczujemy, ile kosztuje solidarność.

 Już chciałem kończyć i przypomniałem sobie, że jak tylko Rosja gaz po przeglądzie rur puściła, to Niemcy poprosili o więcej gazu i q... od Ruskich ten gaz dostali. Nie jest to jednak tematem notki i ...

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale