73 obserwujących
781 notek
1296k odsłon
3403 odsłony

Dziewczynka z warkoczykami zagrożeniem dla polskiego Kościoła

Młody Technik, 12 2018
Młody Technik, 12 2018
Wykop Skomentuj223

„Ekologizm” na ustach hierarchów polskiego Kościoła. „…izm” dodany do ekologii stał się grożną ideologią zagrażającą nawet Kościołowi Katolickiemu. W wywiadzie abpa Jędrychowskiego są odwołania do Pisma Świętego, do roli człowieka, któremu Bóg oddał panowanie nad florą i fauną, pojawia się i Engels i ruchy lewicowe niszczące świat i rozkładające chrześcijaństwo za pomocą forsowanej ekologii czyli dbałości o środowisko naturalne otrzymane od Boga w darze – to wszystko stało się dla abpa Jędrychowskiego okazją do ostrego ataku na Gretę Thunberg i idei przez nią reprezentowanych.

Szesnastoletnia dziewczyna osiągnęła łamy światowych mediów prezentując swoje poglądy konsekwentnie od wielu miesięcy. Dla mediów to gwiazdka z nieba, aby zrobić z niej światową Jeanne d’Arc i wykreować na symbol walki z niszczoną Ziemią, planetą uginającą się coraz bardziej pod brzemieniem cywilizacji człowieka korzystającego od zawsze z jej zasobów. To wspaniała okazja, aby uczynić z dziewczyny, a w zasadzie już młodej kobiety żyjącej z kompleksem Aspergera, personifikację wszystkich problemów naszej matki Ziemi od której jesteśmy uzależnieni we wszystkim co nam daje życie i dobrobyt. Żaden polityk, hierarcha katolicki czy inny światowy autorytet nie potrafił wprowadzić na światową agendę tych wszystkich problemów tak dobrze jak uczyniła to postać Grety Thunberg.

Dla polskiego Kościoła jest dziewczynka z warkoczykami i ruch który reprezentuje na tyle istotny, że nawet dostojny hierarcha z Krakowa nie mógł go przemilczeć. Doszukuje się w nim wpływów lewaków, marksistów i komunistów, widzi światowy spisek z Sorosem i byłym wiceprezydentam Al Gore na czele, broni rodziny (??) i przypomina Pismo Święte. Nie mówi o zmianie klimatu, milionach ton pastyku na wysypiskach i w oceanach, nie proponuje walki z marnotrastwem żywności czy z milionami ton CO2 i innych trucizn produkowanych przez homo sapiens. Nie wspomina oczywiście, że jego przełożony papież Franciszek poparł walkę Grety a Watykańscy dostojnicy wprowadzają do katolickiego katechizmu pojęcie „grzechu ekologicznego”.

Abp Jędrychowski walczy. Ze środowiskiem LGBT, z tęczową zarazą, a teraz z Gretą Thunberg. Ostrzega nas, swoje baranki, przed następną zarazą zagrażającą nam, ludziom. Mamy nowych wrogów, nowe idee warte zwalczania przez katolicką hierarchię. I w jakimś sensie były poznański hierarcha z diecezji abp Peatza, coraz bardziej staje na czelu ruchu w polskim Kościele walczącym ze swoim przełożonym z Watykanu. W sposób dosyć szokujący bo to przecież polski hierarcha, nie byle kto bo ksiądz profesor E. Staniek modlił się o szybkie odejście papieża Franciszka do Domu Ojca. I mówił, że obecny Papież jest „ciałem obcym” w Bożym Kościele.

Polski Kościół, a przynajmniej ta jego część identyfikująca się z abpem Jędrychowskim, walczy. Nie walczy ze swoimi słabościami, błędami, zaniechaniami i grzechami, o których tak często się dowiadujemy, ale walczy ze światem, który w jego pojęciu coraz bardziej mu zagraża. Z ambony przeznaczonej do głoszenia Słowa Bożego zstąpił na polityczną arenę i wdał się w w dyskusje wywołujące konsternacje i sprawiające wrażenie walki z papiestwem. Czyżby brak kardynalskiego kapelusza dla krakowskiego metropolity miał z tym jakiś związek?

Polski Kościół z niezapomnianym kardynałem Wyszyńskim na czele jest ciągle z wzorem do naśladowania. Nieugięcie walczący z komunizmem, potrafiący bez politykowania zapełnić kościoły wiernymi wszedł w kryzys wraz z odejściem komunizmu. Współtworząc Okrągły Stół i „błogosławiąc” jego ustalenia wszedł w nową fazę swego istnienia. I jest do dzisiaj targany coraz nowymi wyzwaniami na które nie ma skutecznej odpowiedzi. I nie wydaje się, aby potrafił sobie z nimi poradzić.


Wykop Skomentuj223
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo