Blog
Ekonomia Społeczna - Patologie
LeszekSmyrski
LeszekSmyrski Jestem socjologiem. Przygotowu
3 obserwujących 120 notek 59304 odsłony
LeszekSmyrski, 15 lipca 2017 r.

Dlaczego Hanna Gronkiewicz-Waltz nie trafi do więzienia.

1484 9 0 A A A

Mój model komunikacji w tworzeniu się systemu złodziejskiego uzupełniłem koncepcją Lesława Michnowskiego, dotyczącą przekraczania barier wzrostu. Dotyczył wprawdzie innego poziomu komunikacyjnego – globalnego, ale rozważania cybernetyczne charakteryzują się wysokim poziomem abstrakcji i można je stosować do wyjaśniania mikrosocjologicznego, równie dobrze jak makrosocjologicznego.


Lesław Michnowski


Model „System Życia” – podstawa cybernetyki trwałego rozwoju – Leslaw Michnowski.


Dostępny na kanale You Tube i w zasobach NAI.


https://www.youtube.com/watch?v=xj4DJlmtonM


 


30m43s


Życie jako proces tworzenia informacji realnej w układzie: system życia-środowisko, lub przeciwstawiania się wzrostowi entropii w tym układzie.


31m02s


Entropia – Informacja (jako miara) Struktura bardziej sprawna i trwała-mniej prawdopodobna.


32m.


Informacja-pojęcie używane w trzech ujęciach:


1) Jako, przeciwstawna entropii (dezorganizacji), konceptualna miara jakości, w tym zorganizowania, systemu życia;


2) Jako informacja realna, zawarta w strukturze nadsystemu, czyli każdy czynnik, który przyczynia się do życia lub bardziej sprawnego funkcjonowania systemu życia;


3)  Jako informacja odwzorowująca układ: system życia-środowisko, w tym wiedza dotycząca jego przyszłości.


34m45s


Wienerowskie ujęcie zmniejszenia entropii – system działania posiadający duże biurko z dokumentami i dużą szufladą, jeśli dokumenty rozrzucimy bezładnie, każde ułożenie daje niską sprawność działania. Ilość mikrostanów realizujących makrostan w postaci sprawności funkcjonowania jest wielka. Jeżeli zaczynamy porządkować i znajdować rozwiązania w układzie dokumentów, to znajdujemy rozwiązania, które pozwalają na coraz sprawniejsze funkcjonowanie. W miarę porządkowania znajdujemy jedno rozwiązanie, które jest najlepsze. Otrzymujemy maximum poziomu informacji w rozpatrywanym układzie.  Wtedy entropia jest odwrotnością poziomu informacji, to samo dotyczy poziomu życia społecznego i gospodarczego.


 


36m55s


Co się stanie gdy zmienią się uwarunkowania działania? Zmiana uwarunkowań może spowodować, że dotychczasowa organizacja działania staje się zbędna, ponieważ nastąpi moralna destrukcja tej struktury dokumentów. Musimy zbudować inny sposób ich funkcjonowania. Mamy wtedy do czynienia ze strukturalnym procesem entropowym, zamiast parametrycznego procesu entropowego.


38m


Tutaj musimy zastosować rachunek prawdopodobieństwa, aby system był sprawniejszy, zdarzenia muszą być mniej prawdopodobne. Oczywiście nie przekłada się to w drugą stronę. Nieprawdopodobny układ nie zapewni sprawności. Pewne jednak jest że warunkiem poprawy jakości jest poszukiwanie najmniej prawdopodobnego rozwiązania.


 


Moja teza:


 


Sprawność systemu życia wzrasta wraz ze zmniejszaniem się prawdopodobieństwa zaistnienia zdarzeń. Jeśli Hanna Gronkiewicz – Waltz nie ma szansy na to, żeby trafić do więzienia pod zarzutem defraudacji środków publicznych ( nieruchomość przed reprywatyzacją jest własnością publiczną ), oznacza to że system osiągnął niewydolność strukturalną i nie jest w stanie dłużej prawidłowo funkcjonować. Aby usprawnić funkcjonowanie systemu należy rozbudować go o nowe funkcje. Wtedy sprawność nowego systemu badamy z zastosowaniem prawdopodobieństwa zaistnienia zdarzenia nieprawdopodobnego. Oznaczałoby to że układ osiąga nową jakość, gdy Hanna Gronkiewicz-Waltz trafi do więzienia. Tyle teoria.


 


Pożyjemy, zobaczymy.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Może jestem szalony, że wziąłem taki temat, ale tak naprawdę to temat znalazł mnie.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Wbrew wszelkim przesądom dużo prościej byłoby przestać kraść i kłamać, to oczywiście...
  • Witam. Przepraszam za zwłokę. Nie wiem czy chcę patent. Prawo patentowe jest przestarzałe i...
  • Bo pomysł jest prosty. Mój patent to wiele warstw gazu oddzielanych powłokami i podgrzewanie...

Tematy w dziale Polityka