Blog
ARCHITEKTURA i URBANISTYKA
Robert Maciejowski
Robert Maciejowski mgr inż.arch.technik budowlan
4 obserwujących 23 notki 33280 odsłon
Robert Maciejowski, 23 maja 2014 r.

Nadzieja i PRZYSZŁOŚĆ WARSZAWY to PiS..,SP,RN,PJN,KNP,PR...

Wersja zagospodarowania z okrągłym PLACEM :-)
Wersja zagospodarowania z okrągłym PLACEM :-)

Kto może zadbać o miasto ? Gdzie gospodarz? Dlaczego ludzie PO dbają wyłącznie o słupki wyborcze, sondaże i wizerunek? Pani Hanna Gronkiewicz Waltz nie panuje nad sytuacją. Wszechogarniający rozgardiasz w mieście już przez tyle lat rządów tej pani. Próby jej detronizacji spaliły na panewce co utrzymuje nas w marazmie.

Niestety.Potrzebne są zmiany.

Notoryczne zalewanie tunelu Wisłostrady. Wybrzeże warszawskie Wisły ciągle nie uregulowane i dzikie.Ekrany wyciszające budowane tam gdzie ich nie trzeba, reklamy są już wszędzie, ciasnota ,rozkopy, objazdy, remonty, łataniny, konserwacje po100razy ,wymiany po 50razy,budowy w klinach nawietrzających miasto,inwestycje finansowane z niebotycznie wysokich publicznych pieniędzy....Czy ktoś jeszcze dba o to miasto jak o cały organizm tak aby dało się w nim żyć,pracować,iść z usmiechem po jego ulicach?

Przejdźmy do ścisłego CENTRUM WARSZAWY. Co tu mamy? Jeden wielki śmietnik urbanistyczny. Teren wokół PKiN nie zagospodarowany ,nie wykorzystany.Nadzieja i PRZYSZŁOŚĆ WARSZAWY to PiS..,SP,RN,PJN,KNP,PR...

Najdroższe grunty w mieście. Wizytówka Warszawy. Jedyne na co było Panią HGW stać to na wyrzucenie handlowców z KDT i nie zapanowanie nad tym miejscem obecnie. Dzisiaj kiedy, my Polacy ,wrzucamy sporo do skarbonki UE mamy szansę z niej również coś otrzymywać. Pieniądze te powinno wykorzystywać się na organizację i modernizację przestrzeni urbanistyczno-architektoniczej właśnie tu w CENTRUM. Patrząc na udzielane zgody na zabudowę wysoką w mieście możne odnieść wrażenie ,że nie kontroluje się przestrzeni miejskiej i ścisłego przeznaczenia określonych obszarów na taką zabudowę. Nie może być tak że całe miasto obrzuca się budową wieżową w sposób przypadkowy na zasadzie „siała baba mak”. Te skupiska obiektów wysokich muszą być kontrolowane i ściśle wyznaczane przez Miasto. W przeciwnym wypadku grozi nam kolejny bałagan urbanistyczny w postaci chaotycznej zabudowy typu ”groch z kapustą”. Skupiska takich obiektów są regulowane na świecie.

Przejdźmy do charakteru zabudowy. Polska stolica Warszawa zasługuje na zabudowę wynikającą z ducha Narodu i historii Państwa. To nie może być miasto wyłącznie zasypane obiektami komercyjnymi stricte kapitalistycznymi.

Skoro już kiedyś popełniono ten błąd i „obdarowano nas” Pałacem KiN to dla równowagi historycznej w ścisłym centrum widziałbym wiele obiektów podkreślających jednak nasz rodowód historyczny. Co mam na myśli? Proszę zajrzeć do moich wcześniejszych notek. Tam sukcesywnie zamieszczałem propozycje dla WARSZAWY.

Podsumowując. Ja nie widzę przyszłości w skostniałej zblatowanej z postkomuną Platformie Obywatelskiej ,która w każdej dziedzinie prowadzi antypolitykę zgodnie z kredo Premiera Donalda Tuska – „nie róbmy polityki”. Nie da się. Mądra polityka jest podstawą do tworzenia nowego nie zapominając o starym. Wartości historyczne jakie wnosił w okresie swej kadencji Prezydent Warszawy Lech Kaczyński dawały takie nadzieje by polityka miasta była wyrazista w tym kim jesteśmy. My warszawiacy ale i nasza stolica. Dzisiaj brak jest identyfikacji i odniesień. Dlatego głosując na PiS ,SP jak i RN w takich czy innych wyborach będziemy zwyczajnie wiedzieli czego chcemy i kim jesteśmy w tej wielonarodowej UE.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

ARCHITEKT-"Miasto moje a w nim..." image Robię to co trzeba oddając się temu co ważne,a co dla mnie ważne?Przedstawiam w wielu wariantach: image image image image image MOIM MARZENIEM JEST BY TĘ ROZŁOŻYSTĄ "ŻABĘ" oraz STRZELISTY CZUB "TORTU PIJANEGO CUKIERNIKA"-PKiN w końcu WCHŁONĘŁA ZABUDOWA WYSOKA dająca Warszawiakom nowe miejsca pracy i funkcje dla miasta.PLAC MIEJSKI również powinien w końcu uzyskać skalę miejską WARSZAWY a nie skalę DEFILAD w MOSKWIE. image image image imageimageimage ZREALIZUJĘ PROJEKT Z KAŻDYM KTO BĘDZIE MIAŁ WPŁYW NA ZMIANĘ OBECNEGO WIZERUNKU CENTRUM WARSZAWY image > > > > IDEA,KONCEPCJE,WIZJE < < < <</b> image image image image MOJE LUBczasoPISmo :) -------------------------------------------------„Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt .....Już dziś wyruszaj tam…Warszawski dzień.... image WARSZAWA JAKĄ MOŻE BYĆ ZA 20,30...LAT image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Nowe wydarzenia. Co tymczasem dzieje się w Warszawie...
  • Co tymczasem dzieje się w Warszawie...
  • Nie wiem czy dowód w postaci wbitych drzwi był kiedyś wcześniej omawiany(?) ,ale wydaje się...

Tematy w dziale