Okiem rewolucjonistki i...
Words are like weapons, they betray
10 obserwujących
145 notek
383k odsłony
  1743   3

Restauracje zamknięte, ale kasyna otwarte! Cuchnie dziwnym skandalem!

Jak podaje RMF FM, rząd pozwolił na otwarcie kasyn, choć o tych obiektach ani słowem nie wspomniano podczas ostatnich konferencji prasowych. Od północy lokale zaczęły wpuszczać klientów, jednak na jedną osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 metrów kwadratowych, a goście powinni zachować pomiędzy sobą 1,5 metra odstępu. Według rozgłośni w kasynach będzie można nie tylko grać karty i ruletkę, ale również spożywać napoje - praktycznie wszystkie te miejsca zapewniają klientom szeroki dostęp do pełnej palety alkoholi. Równocześnie zamknięte pozostają kawiarnie, bary i cała gastronomia. 


Naprawdę ciężko przejść obojętnie wobec takiej decyzji rządu. ...i co kryje się za tą decyzją? Wysokie wpływy podatkowe? ...ale czy tylko? A może już czas powiedzieć wprost o jednej ważnej rzeczy. Lobby reprezentujące branże hazardową jest na tyle silne, że rząd ugiął się przed naciskami ze strony tego środowiska? ...i jakie świadectwo wystawił sobie tym samym? Nad tymi kasynami to ktoś w rządzie czuwa? Branża hazardowa została "na chwile" zamknięta z końcem grudnia ubiegłego roku - ale tylko dlatego, że wielu dziennikarzy zaczęło zadawać niewygodne pytania dotyczącego swobodnego funkcjonowania kasyn przy zamkniętych restauracjach i pubach. A przecież życie w kasynie niczym nie różni się od życia w klubie czy kawiarni i restauracji? Możliwość transmisji wirusa jest taka sama jak w każdym obiekcie gastronomicznym objętym zakazem. Skąd więc taka - a nie inna decyzja rządu? Na to pytanie nie znajdziemy odpowiedzi. Na pewno nie wśród jakiegokolwiek przedstawiciela rządu. Pozostają liczne domniemania i przypuszczenia. Niektóre z nich mogą budzić nie tylko zdziwienie ale i... przerażenie!


Jedna z restauratorek prowadzi swój biznes w samym centrum Warszawy. Od wejścia do jednego z kasyn dzieli ją kilkanaście metrów. Wczoraj oficjalnie musiała zwolnić wszystkich barmanów i kelnerów. Dziś zamierza podziękować kucharzom. Podjęła decyzję o zamknięciu restauracji. Nie ma już czego płacić swoim pracownikom. Przez ograniczenia związane z koronawirusem przestała na siebie zarabiać. Obecnie zadłużona jest już na 290 tyś zł. Niestety praktycznie nie została objęta żadną tarczą ochronną. Na wieść o tym, że obok jej restauracji od dziś będzie znów otwarte kasyno zareagowała ze złością. A przecież nie tylko ona cierpi ze względu na skutki pandemii. Takich jak ona jest całe mnóstwo. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia - aby skorzystać z pomocy rządu. ...i nie wszyscy mają tyle szczęścia - aby bez przeszkód prowadzić swój biznes w czasie tylu nie zawsze zrozumiałych obostrzeń. ...na czym polega to szczęście branży hazardowej? ...na cichym układzie? Kto w rządzie zatroszczył się o kasyna? ...czyżby szykował się nam nowy skandal? Zaczyna śmierdzieć, a fetor jest na tyle duży i może ostatecznie doprowadzić do wściekłości wielu przedsiębiorców w Polsce! I wcale nie chodzi tylko o restauratorów!


Tymczasem obecna władza karzę na przykład ostatnio właścicieli dyskotek i restauracji, którzy zdecydowali się na otwarcie swoich lokali. I tak było w przypadku znanej na Podhalu dyskoteki Casanova we wsi Ciche. Właściciel lokalu wbrew obostrzeniom zdecydował się na otwarcie. Oczywiście tego samego dnia do lokalu w asyście policji wkroczył sanepid. Właścicielom firm, które nie stosują się do obostrzeń, grozi mandat, a także kara do 30 tys. zł nakładana na wniosek sanepidu. Doniesień medialnych o otwartych lokalach jest coraz więcej - a będzie jeszcze więcej na wieść o otwartych i to legalnie za zgodą rządu - kasynach. O kasynach jest dziś wyjątkowo głośno. Ale to nie koniec. Wg nieoficjalnych informacji najpóźniej z początkiem marca jeden z wiodących magazynów śledczych wyemituje specjalny reportaż ukazujący patologię warszawskich kasyn oraz sieć powiązań pomiędzy operatorami - a obecną i poprzednią władzą. Ponoć publikacja ma wstrząsnąć opinię publiczną. Wypadać zapytać - co się dzieje? Skąd przywileje dla kasyn w całej Polsce? Trudno powiedzieć ale jedno jest pewne. W powietrzu czuć smród! ...szykuje się nowy skandal?


image


Już 16.02.2021 we wtorek o godzinie 11:30 - część II mrocznej historii 9-letniej Żydówki zamordowanej przez Polaka w 1944r.  Z cyklu "niepowiedziane historie - tego naprawdę nie możesz przegapić!"


Lubię to! Skomentuj154 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości