Camila Cabello i Shawn Mendes nie są już parą - co się stało?

Shawn Mendes i Camila Cabello, fot. Instagram/profil Camili Cabello
Shawn Mendes i Camila Cabello, fot. Instagram/profil Camili Cabello
Camila Cabello i Shawn Mendes poinformowali w mediach społecznościowych o rozstaniu. Para ogłosiła, że mimo zerwania związku pozostanie ze sobą w przyjacielskich relacjach.

Koniec związku

"Zdecydowaliśmy się zakończyć naszą romantyczną relację, ale nasza miłość do siebie jako ludzi jest silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej" - czytamy w oświadczeniu Camili Cabello i Shawna Mendesa. "Rozpoczęliśmy nasz związek jako najlepsi przyjaciele i nadal nimi będziemy będziemy. Bardzo doceniamy wasze wsparcie od samego początku. Camila i Shawn" - ogłosili na InstaStory. 

Pochodzący z Kanady Shawn Mendes i mająca kubańskie korzenie Camila Cabello poznali się w 2014 roku, a oficjalną parą zostali w 2019 roku. Wielokrotnie pokazywali się razem, całując i przytulając. Czułe zdjęcia publikowali w serwisach społecznościowych. 

Para nie podała oficjalnych przyczyn rozstania. Jeszcze w sierpniu piosenkarka w telewizyjnym show była pytana o pierścionek na palcu. Odpowiedziała wtedy, że to nie jest pierścionek zaręczynowy. 

Polecamy:

Kim jest Shawn Mendes

23-letni Kanadyjczyk Shawn Mendes błyskawicznie wspiął się na szczyty popularności. Pierwszy album studyjny piosenkarza - "Handwritten" - ukazał się w 2015 roku i odniósł olbrzymi sukces. Krążek został wyróżniony pierwszym miejscem na prestiżowej liście Billboard 200. Artysta pojechał w trasę jako support Taylor Swift, a 2 lata później, mając już na koncie kolejny album "Illuminate", sam zapełniał widownię podczas dwóch tras koncertowych.

W 2018 roku na rynek trafił singiel "In My Blood", zapowiadający trzeci album artysty. Niebawem ukazało się wydawnictwo zatytułowane po prostu "Shawn Mendes". Wtedy piosenkarz był już wielką gwiazdą. 

image

Camila Cabello - piosenkarka z Kuby

Urodzona na Kubie 24-letnia piosenkarka Camila Cabello początkowo występowała w zespole Fifth Harmony. W styczniu 2018 roku wydała swój debiutancki solowy album "Camila", który zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 równolegle z singlem "Havana", który z kolei osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. Została wtedy również najczęściej odtwarzaną artystką w Spotify.

Pod koniec 2018 roku została nominowana do dwóch nagród Grammy w kategoriach: najlepszy popowy album wokalny za album "Camila" i najlepszy popowy solowy występ za "Havana". W grudniu 2019 Camila wydała swój drugi album studyjny "Romance", który uzyskał status platynowej płyty.

"Señorita" wielkim hitem

Ale to właśnie duet przyniósł obojgu największą sławę. Mendes i Cabello nagrali dwie wspólne piosenki: "I Know What You Did Last Summer" w 2015 roku oraz "Señorita" która była ogromnym przebojem. Utwór pobił rekord Spotify na największy debiut damsko-męskiego duetu w historii.

"Señorita" była najczęściej odtwarzaną piosenką ze wszystkich utworów wydanych na świecie w Spotify w 2019 roku oraz zdobyła nominację do Grammy w kategorii najlepszy występ w duecie/grupie.

Za tę piosenkę artyści zostali nagrodzeni dwiema prestiżowymi statuetkami MTV Video Music Awards 2019, w kategoriach: Najlepsza współpraca i Najlepsza kinematografia.  


Co para będzie robić po rozstaniu. Cabello zapowiada, że niebawem wyda swój kolejny studyjny album, a Shawn wyruszy w międzynarodową trasę koncertową. Wokalista odwiedzi także Polskę w przyszłym roku. 

ja

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości