8 obserwujących
269 notek
806k odsłon
7443 odsłony

Aukcje WOŚP 2019. Co podarował Andrzej Duda, co Robert Biedroń, a co Kasia Tusk?

Wojciech Smarzowski podarował tysięczny klaps z filmu Kler", fot. WOŚP
Wojciech Smarzowski podarował tysięczny klaps z filmu Kler", fot. WOŚP
Wykop Skomentuj134

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Już po raz kolejny ruszyły aukcje charytatywne Allegro dla WOŚP. Wylicytować można ubrania, kolację ze znaną osobą, treningi sportowe, albo oryginalne gadżety.

Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda przekazała w tym roku na licytację sukienkę z żakietem i paskiem od pochodzącej z Boczek Chełmońskich projektantki Eli Piorun. Do kompletu dołączone jest zdjęcie, przedstawiające ubraną w ten zestaw Panią Prezydentową, wraz z jej podpisem.

image
Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczestnikami V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy, fot. prezydent.pl

„Zdjęcie zostało wykonane 20 września 2018 roku w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, po uroczystościach V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy, które odbywały się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego” – czytamy w opisie aukcji.

Z kolei Andrzej Duda przekazał na aukcję WOŚP kurtkę czarną z haftami góralskimi uszytą przez polską firmę “Gorsecik” z Poronina. Do kurtki dołączone jest zdjęcie z podpisem Prezydenta.

image
Zdjęcie zostało wykonane 15.10.2017 r. podczas nieformalnego spotkania w trakcie Szczytu V4 odbywającego się na Węgrzech, fot. prezydent.pl

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski podarował marki Sheaffer. Dar dla WOŚP sygnowany jest prezydenckim podpisem. A jak podkreśla były Prezydent Polski „kto ma pióro, ten ma władzę”.

image
Prezydenci często oferowali pióra na licytacje WOŚP.

Robert Biedroń proponuje wspólny lot szybowcem. Lot odbędzie się w ustalonym ze zwycięzcą terminie, na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego w Lesznie.

Suknie ślubne podarowały m.in. Izabela Janachowska-Jabłońska oraz Kasia Tusk. Sukienka Kasi Tusk ma rozmiar 32-34. Jej górę zaprojektowała Gosia Baczyńska, a uszyta jest z francuskiej, jedwabnej koronki. Natomiast dół sukienki stworzyła Magdalena Socha-Włodarska z Warsaw Poet, a wykonany jest z on z kremowej organzy.

image
Sukienka ślubna Kasi Tusk, fot. Allegro/WOŚP

Izabela Janachowska przekazuje sukienkę ze swojej kolekcji Wedding Dream. Zwycięzca sam wybierze model dla przyszłej Panny Młodej. Z kolei Szymon Majewski oferował przemówienie ślubne, które wygłosi na weselu wskazanym przez zwycięzcę licytacji. "Pewne jest, że przemówienie będzie zabawne, ale też i pełne ważnych, życiowych wskazówek (wszak Szymon jest szczęśliwym małżonkiem, z 25-letnim stażem, więc doskonale wie, o czym mówi). Obiecuje wzmocnić przekaz przykładami ze swojego życia" - czytamy w opisie aukcji.


Suknie, tyle że nie ślubne, podarowały inne gwiazdy. Małgorzata Kożuchowska sukienkę, którą miała na sobie Monika Borecka, czyli bohaterka serialu "Druga Szansa" w czasie swoich 40 urodzin. Klaudia Halejcio prześwitującą sukienkę ze skórzanymi listkami, którą szokowała na Telekamerach. 

Niezwykłą kreację można wylicytować od Beaty Kozidrak. Czarna, z ręcznie wyszywanymi kamieniami i ręcznie napisanym tekstem piosenki „Ta sama chwila”, w której artystka wystąpiła na Festiwalu w Sopocie, na jubileuszu 40-lecia zespołu Bajm. Suknię z trenem zaprojektowała Patrycja Kujawa. Z kolei Krystyna Janda podarowała bransoletkę, która zagrała w filmie "Słodki koniec dnia", a Magda Różczka torebkę i bransoletki.

image
Beata Kozidrak w sukni z trenem, fot. Allegro/WOŚP

Można też wylicytować wspólny spacer z Leszkiem Balcerowiczem trasą, którą przemierzał codziennie jako wicepremier i minister finansów. Start ze Świętokrzyskiej, spod Ministerstwa Finansów. Koniec w Szkole Głównej Handlowej, gdzie zwycięzcy zostanie wręczona najnowsza książka profesora “Wolność. Rozwój. Demokracja”. Dużo chętnych jest też na spotkanie z Kamilem Stochem – mistrzem olimpijskim, mistrzem świata, zdobywcą Pucharu Świata i zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. Spotkanie odbędzie się w Zakopanem, podczas treningu młodych adeptów skoków narciarskich, we wcześniej ustalonym terminie w kwietniu lub maju 2019 roku.


Znany aktor Daniel Olbrychski zaprasza chętnych, by pojeździli z nim na koniu. Zarówno tych, którzy jeżdżą konno stylem klasycznym czy sportowym, jak i tych średnio zaawansowanych czy nawet osób, które nigdy na koniu nie siedziały. Daniel Olbrychski zapewnia, że z koniem Masterem przeprowadzą ciekawą lekcję jazdy w stylu westernowym lub kawaleryjskim.

image
Daniel Olbrychski na koniu, fot. Allegro/WOŚP

Do wylicytowania jest również wizyta w studiu programu „Milionerzy”, gdzie Hubert Urbański osobiście oprowadzi po studiu gościa honorowego, pokaże kulisy powstawania programu. Gość będzie także mógł zasiąść na widowni. Do Teatru Narodowego na sztukę "Garderobiany" zaprasza Janusz Gajos. Po spektaklu krótkie spotkanie z aktorem! Przedstawienie odbędzie się 28 lutego 2019 na małej scenie Teatru Narodowego w Warszawie o 19:30. Tomasz Lis zaprasza do porannej piątkowej audycji radiowej w TOK FM, a Kayah do Meloradia.

Wykop Skomentuj134
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo