maia14 maia14
188
BLOG

"Gdzie śpiewają raki", emocje i dzikość...

maia14 maia14 Kultura Obserwuj notkę 11

"Gdzie śpiewają raki", film wyreżyserowany przez Olivię Newman do scenariusza Lucy Alibar, jest pełen emocji, w okolicznościach dzikiej przyrody. A rzecz dzieje się w USA, w Karolinie Północnej, w poł. XX w.

Główną bohaterką jest tu Kya  Clark /gra ją Daisy Edgar-Jones/, dziewczyna porzucona - w domu na bagnach - przez matkę i rodzeństwo, ratujących się przed ojcem, który jako ostatni się też ulatnia.

Dziewczynka, a potem dziewczyna, radzi sobie pośród przyrody i przy dyskretnej pomocy pary prowadzącej sklep, Mabel i Jumpina /Michael Hyatt i Sterling Macer Jr./.

Dobry kontakt Kya znajduje też z miejscowym chłopakiem Tate'm /Taylor John Smith/. Jednak długo to nie trwa..., a jego miejsce chce zająć Chase /Harris Dickinson/, który okazuje się być oszustem.

Natomiast inni z miejscowej społeczności są do dziewczyny z bagien bardzo źle nastawieni. Aż w końcu oskarżają ją o morderstwo...

W tym filmie są bardzo malownicze zdjęcia , autorstwa Polly Morgan. A nastrojową muzykę stworzył  Mychael Danna.

Film "Gdzie śpiewają raki", to obraz braku akceptacji dla słabszych i trochę wyalienowanych. Brak zrozumienia prowadzi często do krzywdzenia ludzi, którzy chcą żyć i nie mają złych intencji, a robi się z nich wrogów publicznych, co doprowadza czasami do tragedii.
maia14
O mnie maia14

"Uśmiech wędruje daleko"

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura