Blog
"Uśmiech wędruje daleko"
maia14
68 obserwujących 1205 notek 1024735 odsłon
maia14, 6 lipca 2018 r.

"Whitney"... zagubiona gwiazda

1125 28 0 A A A

Obejrzałam przejmujący dokument pt. "Whitney", o życiu wyjątkowo utalentowanej wokalistki Whitney Houston. Film został wyreżyserowany przez Kevina Macdonalda.

W tym filmie są archiwalia, ale i bieżące wywiady z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy współpracownikami Whitney.

Whitney Houston świeciła najjaśniejszą gwiazdą pośród artystów scen muzycznych. Jej przeboje znali wszyscy. Kiedy zaśpiewała amerykański hymn - w tym momencie - nie było podziału na czarnych i białych, a wszyscy poczuli się dumnymi Amerykanami.

Whitney miała kłopoty z tożsamością, przez swoją rodzinę: śpiewającą w chórkach - i często  nieobecną - matkę, ciotki, braci czy ojca urzędnika, który czuł się królem "zwierząt". A w dzieciństwie była molestowana... przez kobietę z rodziny...

Trudno było jej znaleźć miłość, aż ją znalazła w osobie - też śpiewającego - Bobby Browna. I z tego związku mieli córkę. Jednak sielanka nie trwała długo, a zadrą, która spowodowała smutne następstwa... był sukces Whitney, jako aktorki w filmie "Bodyguard". Ona była wtedy wyniesiona pod niebiosa, a Bobby był zazdrosny, bo jego kariera tak różowo się nie rozwijała.

Whitney dla ratowania swej rodziny ulegała mężowi, aż wpadła - razem z nim - w różne używki. I powoli traciła..., także swój głos. I odeszła, a pewien czas po niej, także jej córka...

Muzyką w filmie "Whitney" zajął się Adam Wiltzie - Whitney cudownie śpiewa, aż czasami ma się dreszcze, np. przy "I Have Nothing". A zdjęcia, to zbiór zebrany Nelsona Hume - ciekawe, bo z artystką, ludźmi jej znanymi, ale i historyczne z prezydentami, wojną w Zatoce itd.

Film 'Whitney" jest ciekawym obrazem, tak pod względem artystycznym, jak i dokumentalnym. Jest również lekcją poglądową na temat relacji czarnych i białych Amerykanów. Warto go zobaczyć.

Opublikowano: 06.07.2018 18:42. Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 22:28.
Autor: maia14
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Uśmiech wędruje daleko" image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Tymoteusz Bojczuk - Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość. Tej trójce jej zabrakło.
  • @ProvoCatio - Jest.
  • @ProvoCatio - Cwaniaczenie, to wg takich jak Matka Kurka, który rzuca oszczerstwa i przegrywa....

Tematy w dziale Kultura