mannet mannet
174
BLOG

"Daniel Obajtek w Parlamencie Europejskim - kronika wydarzeń"

mannet mannet Polityka Obserwuj notkę 4

Polityka, Wybory

Euromultienergia


Rozdział pierwszy

Daniel Obajtek uzyskał mandat europosła w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku.

Motywacje

"Chcę wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie i zająć się sprawami bezpieczeństwa energetycznego oraz sprawiedliwej transformacji. Chcę także, by w Parlamencie Europejskim Podkarpacie miało silnego ambasadora, który dotrzymuje złożonych obietnic" - Daniel Obajtek

***

// Dopisane po 24.00 - anegdota:
Uczelnia, tzw "dzień otwarty", spotkanie grupy uczniów szkół średnich zainteresowanych metodami energetycznymi z promotorem idei, oferty edukacyjnej, który opowiada o różnych metodach. Jeden z uczniów zadaje pytanie:
- Kto wygra wybory za 5 lat?
- Promotor odpowiada, że tu jest spotkanie uczniów zainteresowanych metodami energii, a nie politologii.
- Inny uczeń dodaje: My to wiemy, jednak aby wybrać specjalizację zawodową w metodach energetycznych, to musimy wiedzieć, kto wygra wybory za 5 lat?
- Zdziwiony promotor dopytuje - dlaczego?
- Kolejny uczeń wyjaśnia: Jeżeli chciałbym pracować w elektrowni atomowej, to powiedzą, że jestem PiS-owiec, gdy rządzić będzie PO, a jak w elektrowni metod OZE, to powiedzą, że jestem PO-wiec, gdy rządzić będzie PiS. I mnie nie zatrudnią.
- Promotor uspokaja. Daniel Obajtek uzyskał mandat europosła w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obiecał wprowadzić zmiany w UE, które będą wymagać w Polsce ideę euromultienergii. Będzie praca dla każdego z was, niezależnie od tego, jaka interesuje was profuturo metoda energetyczna nowoczesnej technologii i techniki. //

***

Dopisane 11.06.2024
Kolejnej notki w idei tytułu nie będzie. Tylko ta aktualizowana.

mannet
O mnie mannet

Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka