Arkadiusz Muś, przedsiębiorca, miliarder spod Częstochowy, twórca grupy Press Glass, jednego z największych producentów szyb zespolonych w Europie, rozważa, planuje założenie partii politycznej. Jest w tej inspiracji pierwiastek idei programu nowej partii - zespolenie.
Liga Rozwoju Przedsiębiorczości
Inspiracja medialna: Arkadiusz Muś, przedsiębiorca, miliarder spod Częstochowy, twórca grupy Press Glass, jednego z największych producentów szyb zespolonych w Europie, rozważa, planuje założenie partii politycznej. * Jest w tej inspiracji pierwiastek idei programu nowej partii - zespolenie.
Idei się nie patentuje tylko konkretne rozwiązanie. W tym przypadku scenariusza idei nowej partii "Liga Rozwoju Przedsiębiorczości" dla Rzeczypospolitej Polskiej (LRP). Ponieważ tytuł notki stanowi wyrocznię przyszłości, to spróbujmy tej innowacji medialnej miliardera.
Schemat start-up idei, szkic:
N - Nauka, B - Biznes, P - polityka, A - Aktywność, G - Gospodarka, H - humanitarność (humanitaryzm)

Kluczem w tym ułożeniu jest struktura partii. Z inspiracji medialnej jest jakoby przesłanka, że przedsiębiorca chciałby, aby nowa (jego) partia myślą, słowem i uczynkiem głosowania w Sejmie i w Senacie inaczej uwzględniała, niż do tej pory, domenę przedsiębiorczości w Polsce. Czyli to byłaby w idei partia programu postulatów. W tym ułożeniu Muś jest w jej scenariuszu przywódcą idei "Liga Rozwoju Przedsiębiorczości" dla Polski, ale nie liderem partii. Zatem Muś jest szefem bytu i struktury partii, a lidera (dalej "premiera partii") wybierają członkowie partii o uregulowanych wpłatach składki członkowskiej. Krótko ujmując: Muś trzyma kasę idei partii, choć bezpośrednio nie jest księgowym. I dla niego jako "CEO organizacji i finansowania" nie jest istotne jakimi obietnicami światopoglądowymi członkowie partii uzyskają mandat parlamentarny, a obietnice rozwoju przedsiębiorczości są dla wszystkich takie same i zgodne z postulatami założycielskimi partii.
To poglądowo ujmują jakby odwrócony idea "Paulina Matysiak & Marcin Horała" w scenariuszu "Tak dla Rozwoju" Polski.
Inaczej ujmując Muś jest szefem Rady Nadzorczej partii "Liga Rozwoju Przedsiębiorczości" - prezydentem partii, a lider wszechpolityk i koalicji partii LRP z innymi partiami - premier partii. Przy czym na koalicję musi być zgoda prezydenta partii. Premier partii nie może zmienić postulatów założycielskich dotyczących przedsiębiorczości. Może to uczynić referendum wewnątrz partii na wniosek jej prezydenta i poparty większością w jej radzie nadzorczej. Premierem partii nie można być w połączonych okresach kadencji dłużej, niż dwie kadencje. Premiera partii mogą zmienić delegaci (członkowie partii o uregulowanych składkach) na" Konwencji Programowej" partii.

Jak będzie w przyszłości z partią? Partia to byt organizacji kreatywnego współdziałania. Członkowie partii są bliżej środowiska wyborców. Premier partii uprawia promocją medialną. Przedsiębiorczość to zmaganie się z naturą w czasie i przestrzeni, w pogodzie i klimacie. Członkowie partii będą eksperymentować w poczuciu, że jakby co się pomylili, to przyjdą do Mistrza, "prezydenta partii" z prośbą - ratuj!
Zatem nazwa programu w idei partii "Liga Rozwoju Przedsiębiorczości" dla Rzeczypospolitej Polskiej (LRP) to "Zespolenie 2025".
*
Propozycje wirtualne w idei start-upu do powyższej inicjatywy medialnej z pierwszego tłoczenia:
- Przeprowadzić wywiad z panem Arkadiuszem Musiem przez Redaktora Rafała Wosia.
- Opublikować w Salon24 ideę postulatów założycielskich partii dotyczących przedsiębiorczości.
- Kupić Salon24 przez pana Arkadiusza Muśa (no chyba, że to niemożliwe to sponsorować) i otworzyć blogidei "Liga Rozwoju Przedsiębiorczości".
- Wspierać drobnymi wpłatami przez nowego właściciela metodę crowdfundingu stosowaną przez blogerów, tak aby można było zobaczyć co jest aktualnie wyróżnione przez właściciela w kontekście rozwoju przedsiębiorczości.
- Inaczej wprowadzić reklamy na blogach, np. na stronie notki tylko pasek reklamowy pomiędzy polem tytułowym notki, a żółtym paskiem tym z opisem zawierającym "data, aktualizacja BLOG, godz.", oraz na stronie komentarzy pasek reklamowy nad opisem Komentarze do notki: ..." natomiast w artykułach redakcji bez zmian lub podobnie.
***
Internet:
Exposé : W Polsce – na podstawie Konstytucji z 1997 roku – Prezes Rady Ministrów obowiązany jest do przedstawienia Sejmowi w ciągu 14 dni od powołania Rady Ministrów programu działania Rady Ministrów wraz z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania[3]. Po wysłuchaniu exposé Prezesa Rady Ministrów oraz zadaniu pytań przez posłów i udzieleniu na nie odpowiedzi, przeprowadzane jest głosowanie nad wyrażeniem wotum zaufania dla Rady Ministrów. W sytuacji nieudzielenia Radzie Ministrów wotum zaufania Prezes Rady Ministrów podaje gabinet do dymisji, którą przyjmuje Prezydent RP, powierzając jej dalsze pełnienie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów (Wikipedia - link).
Google - Przegląd od AI
"Liga Rozwoju Przedsiębiorczości" to sformułowanie, które nie funkcjonuje jako oficjalna, powszechnie znana nazwa konkretnej organizacji w Polsce. Jednakże, może to być nazwa używana dla: 1) nieformalnej inicjatywy lub projektu wspierającego rozwój przedsiębiorczości, 2) sekcji lub grupy działającej w ramach większej organizacji, np. stowarzyszenia, fundacji, uczelni, 3) potocznego określenia działań związanych z rozwojem przedsiębiorczości."
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości