Blog
myślenie ma kolosalną przyszłość, choć czasem boli
marek.w
marek.w Liberał, a nawet się nie wstyd
46 obserwujących 420 notek 548425 odsłon
marek.w, 23 kwietnia 2017 r.

Wspaniałe Stulecie

1424 37 0 A A A


 Kiedy analizuję ostatnie stulecie naszych dziejów, zaczynając od początku I w.św., skalę wyzwań, przed którymi stanęli Polacy i sposób, w jaki wykorzystali szanse, które otrzymali, muszę jedno powiedzieć - powinniśmy być z siebie cholernie dumni !Z konieczności w ogromnym skrócie chciałbym uzasadnić tę rewolucyjną w naszej normalnej mentalności tezę :

Przypomnijmy punkt wyjściowy - kraj był podzielony, wręcz rozdarty między trzy imperia, gdy zdarzyła się wymodlona przez pokolenia szansa i zaborcy rzucili się na siebie. Oto jak wykorzystaliśmy ją - po ponad wieku planowanej polityki wynaradawiania, po 4 latach najstraszliwszej wojny toczonej na naszych ziemiach naszym kosztem, odrodzona Polska potrafiła po  jednym roku wolności wystawić wojsko, które pokonało Armię Czerwoną  w 1920 r. zatrzymując jej zwycięski pochód na Europę. Była to jedyna klęska Bolszewików aż do Afganistanu....

Mawiało się potem lekceważąco - ni z tego, ni z owego mamy Polskę od pierwszego....tyle, że na polach walk o Niepodległość Najjaśniejszej legło ok. 100.000 Polaków.
Minęło raptem 20 lat, gdy Polacy znów musieli stanąć do jeszcze trudniejszego egzaminu, na szczęście wystarczyło tego czasu, aby wychować pokolenie, które zdało go celująco. A znaleźliśmy sie wtedy w najgorszym miejscu na świecie, miedzy dwoma światowymi potęgami, rządzonymi przez dwóch ludzi, którzy śmiało mogą rywalizować o  miano największego zbrodniarza w ludzkich dziejach.  Przy tym obaj byli geniuszami w swoich dziedzinach. Hitler potrafił uczynić jeden z najbardziej cywilizowanych i praworządnych narodów bandą sadystów i okrutników, z którego to piętna Niemcy do dziś nie potrafią się wyzwolić, natomiast Stalin, absolutny socjo- i psychopata był przy tym znakomitym politykiem. Obaj też stworzyli nie tylko najpotężniejsze na globie armie, ale też najsprawniejszy w dziejach aparat państwowego terroru, skierowany na niszczenie wszelkich oznak oporu.
W tych najstraszniejszych czasach można było zobaczyć, z jakiego metalu były wykute poszczególne narody - w 1940 i 41 r., gdy Anglia pozostała jedyną w Europie ostoją wolności i nadziei, polskich dywizjonów lotniczych ( myśliwskich i bombowych) było więcej niż w sumie ze wszystkich pozostałych krajów podbitych przez Hitlera! Z Francuzów posiadającej wcześniej ponad 100 dywizji stanęło do dalszej walki o swoja Ojczyznę nie tylko mniej pilotów, ale też marynarzy, a nawet wojsk lądowych!!! Gdzie były wojska francuskie, belgijskie i inne, gdy nasi żołnierze osłaniali całą Szkocję? A wystarczy spojrzeć na mapę, aby porównać drogę przebytą przez Polaków ze skokiem przez kanał La Manche....i to w sytuacji, gdy uderzono na Polskę z obu stron, odcinając możność wycofania się za granicę.
W Polsce były najcięższe warunki okupacji niemieckiej w całej Europie, mimo to potrafiliśmy zbudować Państwo Podziemne, zupełnie nieznane w innych okupacjach. To nie tylko największa ilość ludzi w konspiracji, ale cały system edukacji, sądownictwa czy pomocy społecznej, to liczba drukowanych nielegalnie pism, większa niż w całej pozostałej Europie!


Tylko w Polsce za ukrywanie Żydów groziła kara śmierci, znamy ponad 2 tys. osób, których za to zamordowali Niemcy, mimo to właśnie Polaków jest najwięcej wśród "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata"


Nie chcę znów wchodzić w spór o celowość Powstania Warszawskiego, jednak warto wiedzieć, że Powstańcy odcięci od wszelkiej ważniejszej pomocy walczyli przez dwa miesiące, a Wermacht nie potrafił ich pokonać, dopiero dzięki kapitulacji Powstańców mogli zająć miasto. Na początku Powstania AK w oczach Niemców była bandą terrorystów, by na koniec musieli zawierać układ z Polskim Wojskiem, mającym wszelkie prawa w myśl międzynarodowych traktatów. Warto to porównać do szumnych powstań w Paryżu i Pradze, gdzie po trzech dniach walk tylko interwencja z zewnątrz uratowała Powstańców...
Równie trudny egzamin czekał Nas w "wyzwolonej" Ojczyźnie, gdy Polska stała się częścią Czerwonego Imperium, co gorsza pełniąc rolę  kluczowego zwornika utworzonego przez Stalina systemu państw wasalnych, rządzonych przez delegowanych zaprzańców.  Trudność polegała na tym, że mieliśmy do czynienia nie tylko z normalną polityką każdego Imperium, trawiącego zdobycze. Polakom chciano narzucić nową, wyjątkowo niebezpieczną ideologię Komunizmu, mającego być obietnicą rozwiązania wszelkich socjalnych problemów i ogólnie "świetlanej przyszłości", zresztą naukowo dowiedzioną :-)


Gdy spojrzymy, jak bardzo ta ideologia rozeszła się po całym świecie, jakie nieprzeliczone tłumy fanatycznie w nią wierzyły, pojmiemy skale zagrożenia dla naszej polskiej mentalności. A przecież Bolszewicy dysponowali nie tylko ideologią, ale i największą w historii potęgą militarną na jej poparcie, potęgą, której całe zjednoczone NATO nie mogło dorównać.


Opublikowano: 23.04.2017 13:06.
Autor: marek.w
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Kolejny tekst z cyklu - Polska w ruinie. Bujda bzdura pogania.... III RP ma najwyższy z całej...
  • Podstawowym błędem w rozumowaniu autora jest przyjęcie założenia, że Hitler szukał sojuszu...
  • Przykro mi to pisać, ale dostał się Pan do ciekawej grupy "pozytecznych idiotów", kręconych...

Tematy w dziale Kultura