83 obserwujących
2329 notek
1226k odsłon
180 odsłon

Zatrudnię Giuseppe Conte do kampanii na rzecz projektu Osady Obywatelskiej

Wykop Skomentuj9

Nowy premier Włoch zastrzegł mówiąc do Parlamentu: „Nie mam doświadczenia politycznego, jestem obywatelem, który wyraził gotowość wzięcia na siebie odpowiedzialności za rząd". 

Conte zapowiedział wprowadzenie „narzędzi demokracji bezpośredniej" i słuchania potrzeb obywateli, podkreślił, że dołoży starań, aby obywatele „odczuli, że wiatr zmian wieje wszędzie – w wielkich miastach i małych gminach".

Należy „udzielić konkretnych odpowiedzi na potrzeby obywateli. Coraz większy brak poważania wobec instytucji i utrata prestiżu powinny skłonić wszystkich do większego poczucia odpowiedzialności, polegającego na większym otwarciu wobec realnych potrzeb tych, którzy żyją na zewnątrz pałaców władzy".

Premier zapowiedział, że pierwszą troską jego rządu będą „prawa społeczne", które jego zdaniem w ostatnich latach były „sukcesywnie burzone". „Rezultaty tego znamy; to miliony biednych, miliony bezrobotnych, miliony cierpiących". Obywatele „mają prawo do dochodu gwarantowanego i do powrotu na rynek pracy, gdy ją tracą", „mają prawo do godnej emerytury". Tak nawiązał między innymi do zapowiedzianego w kontrakcie rządowym Ligi i Ruchu dochodu gwarantowanego w wysokości 780 euro miesięcznie dla osób najuboższych i bezrobotnych.

Europa jest naszym domem. Jako kraj założycielski UE mamy pełne prawo domagać się, by była bardziej sprawiedliwa i by unia gospodarcza i walutowa były skierowane na ochronę potrzeb obywateli.

Rząd będzie dążył do „rewizji systemu sankcji" nałożonych na Rosję, „począwszy od tych, które grożą dręczeniem rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego".

* * *

Polskie media nazywają to wszystko populizmem. A polskie służby za głoszenie takich poglądów trzymają pod kluczem Dra Mateusza Piskorskiego już dwa lata, pod zarzutem lobbowania interesów rosyjskich i chińskich w wojnie hybrydowej.

Ale „wiatr zmian wieje” – Czytelnik rozumie…

Zmian…


Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka