Blog
Matuzalem-in-spe
Jan Herman
Jan Herman filozofia życia codziennego
79 obserwujących 2270 notek 1195235 odsłon
Jan Herman, 13 czerwca 2018 r.

Zatrudnię Giuseppe Conte do kampanii na rzecz projektu Osady Obywatelskiej

180 9 1 A A A

Nowy premier Włoch zastrzegł mówiąc do Parlamentu: „Nie mam doświadczenia politycznego, jestem obywatelem, który wyraził gotowość wzięcia na siebie odpowiedzialności za rząd". 

Conte zapowiedział wprowadzenie „narzędzi demokracji bezpośredniej" i słuchania potrzeb obywateli, podkreślił, że dołoży starań, aby obywatele „odczuli, że wiatr zmian wieje wszędzie – w wielkich miastach i małych gminach".

Należy „udzielić konkretnych odpowiedzi na potrzeby obywateli. Coraz większy brak poważania wobec instytucji i utrata prestiżu powinny skłonić wszystkich do większego poczucia odpowiedzialności, polegającego na większym otwarciu wobec realnych potrzeb tych, którzy żyją na zewnątrz pałaców władzy".

Premier zapowiedział, że pierwszą troską jego rządu będą „prawa społeczne", które jego zdaniem w ostatnich latach były „sukcesywnie burzone". „Rezultaty tego znamy; to miliony biednych, miliony bezrobotnych, miliony cierpiących". Obywatele „mają prawo do dochodu gwarantowanego i do powrotu na rynek pracy, gdy ją tracą", „mają prawo do godnej emerytury". Tak nawiązał między innymi do zapowiedzianego w kontrakcie rządowym Ligi i Ruchu dochodu gwarantowanego w wysokości 780 euro miesięcznie dla osób najuboższych i bezrobotnych.

Europa jest naszym domem. Jako kraj założycielski UE mamy pełne prawo domagać się, by była bardziej sprawiedliwa i by unia gospodarcza i walutowa były skierowane na ochronę potrzeb obywateli.

Rząd będzie dążył do „rewizji systemu sankcji" nałożonych na Rosję, „począwszy od tych, które grożą dręczeniem rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego".

* * *

Polskie media nazywają to wszystko populizmem. A polskie służby za głoszenie takich poglądów trzymają pod kluczem Dra Mateusza Piskorskiego już dwa lata, pod zarzutem lobbowania interesów rosyjskich i chińskich w wojnie hybrydowej.

Ale „wiatr zmian wieje” – Czytelnik rozumie…

Zmian…


Opublikowano: 13.06.2018 15:55.
Autor: Jan Herman
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

...jaki jestem - nie powiem, ale poczytaj blog... Więcej o mnie znajdziesz w książce Wł. Pawluczuka "Judasz" (autor mnie nie zna, ale trafił w sedno). O czym jest ta książka? O zmaganiu się człowieka z własnym losem, wiecznością, z Panem Bogiem. O miłości, zdradzie, rozpaczy i ukojeniu. Saszka, prosty chłopak z białoruskiej wioski, po rewolucyjnej zawierusze, podczas której doświadczył wszystkiego, wraca w rodzinne strony i próbuje żyć tak jak inni. Ale kiedy spotyka samozwańczego proroka Ilię, staje się jego najwierniejszym uczniem i apostołem... Opowieść o ludzkich głodach - seksualnym i religijnym - o związkach erotyki i polityki, o tłumionej naszej prawdziwej naturze, o nieortodoksyjnej, gnostyckiej i prawosławnej religijności, tajemnicy i manipulacji wreszcie.................................................... UWAGA: ktokolwiek oczekuje, że będę pisał koniecznie o sprawach, które są "na tapecie" i konkurował na tym polu ze znawcami wszystkiego - ten zabłądził. Piszę bowiem dużo, ale o tym najczęściej, co pod skorupą się dzieje, a widać będzie za czas jakiś.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Amstern Ja pasjami chodziłem wtedy po klubach i słuchałem takich numerów na żywo. Trochę...
  • @norach Spoko, napisałem, wysłałem do centrali JH
  • @Amstern Racja, ja sobie dworowałem, poprzedziłem swoją uwagę "formułką he-he" JH

Tematy w dziale Polityka