28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  104   0

Zdziecinnienie światowych elit.

 

lo-hp [ michael ] Pisałem już o szokującej skłonności światowych elit do ulegania durnym ideom. Wystarczy jako tako sprawny w technikach manipulacji społecznej spryciarz, aby mógł sobie założyć sektę, organizację szerzącą postęp na całym świecie, albo inny instrument do wyłudzania pieniędzy od zwykłych, przeciętnych bogaczy, rozmaitych światowych elit, urzędników ONZ, Banku Światowego, albo naiwnych elit władzy w rozwijających się krajach. W czasie ostatnich miesięcy wspominałem o lidze światowych szarlatanów, wielokrotnie, pokazywałem linkami teksty o scientologach. Piałem o dewelopmentalistach z Bono, Jeffreyem Sachsem i George Sorosem, jak szarańcza rujnujących gospodarki kolejnych krajów, już prawie trzydzieści lat. Ostatnio nowa, odmłodzona ekipa skorumpowana przez tych oszustów wróciła do Polski. Według danych Wikipedii, George Soros już w 2005 roku wydał na ten cel około 2.000.000 USD. To jest oczywiście tylko jego wkład, w składkę na polską Ostatnią Wieczerzę.

Podobnie niesamowita jest kariera takich szarlatanów jak Noam Chomsky, albo Peterowie Singerowie z niesamowitym bełkotem bioetyki, ekologizmami rujnującymi szansę na poważne rozmowy o ekologii. Podobnie zabójcza histeria rozdymania hiperbredni o globalnym ociepleniu, które niestety jest faktycznym zagrożeniem, ale podejmowane środki zaradcze przypominają czarną paradę oszustów. Nie chce mi się polemizować z takimi ideologiami ze zwykłego lenistwa i niechęci do jałowych dyskusji z ogłupiałymi pseudonauką pseudouczonymi. Szkoda czasu.

Tak można dopóki dotyczy to legendarnie bogatych krajów, które na własne życzenie fundują sobie koniec historii. Szczególnie, gdy podchodzą do tego końca zimno i świadomie. Francis Fukuyama ogłosił to wprost i stał się najbardziej szanowanym specem od współczesnej historiozofii. Koncepcje Fukuyamy mogły być traktowane jako wstępna hipoteza robocza do zweryfikowania, opracowana była przecież ad hoc, zaraz po pozornym upadku Związku Sowieckiego. A jednak.

Zaczynam się trochę irytować, gdy owo wypranie z cech homo sapiens zagradza drogę normalnego rozwoju mojej Ojczyźnie. Najbliższa rodzina rozważa konkretny program przeniesienia się do Nowej Zelandii. Za wiele pokoleń zostawiło tutaj swoją krew i pot, abym mógł to zrobić bez prób zrobienia wszystkiego co możliwe, by nie dopuścić do zniszczenia Polski. Problem polega jednak na tym, że nowa ekipa ciemniaków rozpoczyna jazdę barbarzyńców zbyt gwałtownie, co świadczy o…
No właśnie o czym świadczy?

O kompletnym zaniku instynktu samozachowawczego.
Mówię o zwyczajnych ludzkich właściwościach szukania możliwei najlepszej pozycji dla własnego, życiowego sukcesu. Tak troszeczkę jak filozofia pierwotnych gromad plemiennych. Czasem zmylone fałszywą oceną rzeczywistości takie formacje, jak Platforma Obywatelska stawiają, w swoim bałwochwalstwie, na fałszywych proroków i fatalnych właścicieli. Cała formacja stawia na przegrywającego konia i ma spore szansę utonąć razem ze swoimi mocodawcami. Niestety, może pociągnąć za sobą cały kraj.

Pisałem kilka razy wyraźnie.
Europa stoi przed co najmniej dwoma zupełnie różnymi wariantami swojej strategii rozwoju. Charakteryzowałem je wielokrotnie.
Jeden z nich grozi naszemu kontynentowi poważnymi kłopotami, jest wyborem samobójczym. Dobrze, jak obejdzie się bez wojny. Mówiła o tym żelazna Dama już w 1996 roku.

Jest druga strategia, dość obiecująca, w której Polska mogłaby odegrać interesującą rolę, nawiązującą do starej idei Roberta Schumana. Niestety ten koncept jest dokładnie zaklajstrowany, a Giscard d’Estaigne ostatecznie przestawił zwrotnicę na pierwszy wariant.

Dlatego mój plan wywędrowania na wyspy Maorysów staje się koniecznością, ponieważ moja rodzina źle znosi bombardowania.

________________________________________________________________________________________
Za chwilę krótkie parę słów referencji na rzecz tej prognozy. Jest to sobotnie wprowadzenie w drogę po stopniach przedstawionej wcześniej klasyfikacji:
CM = 1 stopień podstawowy.
CM = 2 stopień średni.
CM = 4 poziom elit politycznych, kulturotwórczych oraz elit nauk społecznych.
CM = 8 poziom światowych elit pośredniczących - eksperci, analitycy, filozofowie.
CM = 16 stopień dostępny elitom nauk stosowanych.
CM = 32 stopień dostępny elitom ścisłych nauk teoretycznych.
Jak inaczej bronić się przed głupotą elit?Jest chyba w każdym z nas mechanizm obrony przed nadmiarem absurdu? 
Mój młodszy synek zapytał, w niedzielę rano:- Tatusiu, ktoś kiedyś powiedział, że jeśli komunizm się nie uda, to trzeba będzie wprowadzić ekologizm. Czy nie pamiętasz kto?Niestety nie pamiętam. Zwracam się więc do moich czytelników z pytaniem:- Kto wymyślił, albo wypowiedział tę myśl?- Kto jest autorem strategii zamiany komunizmu, na ekologizm? A oto przykład zdziecinnienia: http://zb.eco.pl/bzb/26/czesc1.htmW Polsce, uczeni marksiści, czyli wszyscy naukowcy w roku 1990 automatycznie przeszli z marksizmu na ekologizm albo na politologię.Etyka marksistowsa automatycznie stała się bioetyką.Transformacja: Marks -> Singer ________________________________________________________________________________________
http://cogito62.salon24.pl/47293,index.html Nocna zmiana Planów.
Nowe rozdanie tej samej partii pokera. (fluxon)
Brzydzę się mojej polskości
(haribu)
Maly wielki laptop, dla wielkich małych ludzi (Lipszyc)
Bogatszy zestaw uwag do jeszcze innego przykładu jest na stronie Maryli.
http://maryla.salon24.pl/47171,index.html
http://www.wz.uw.edu.pl/cbsz/Polityka93-02.pdf
www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=11631
________________________________________________________________________________________
Tu są linki do modnych bzdur, otrzymane od Janka, najnowszy najniżej:
Jozef Joffe "Klimatyzm - nowa świecka religia" Die Zeit
Wiedza prosto z pola
modne bzdury
młody fizyk
Cenzura według bufetowej, czyli wampir w amoku, link dla: 1972.blox.pl
http://sci-e-research.com/geophysics_pol.html

________________________________________________________________________________________
Przypisy:

[...] "Wygrały "wolne" media, wrzask, pomówienia. ..." (adam.em)
[...] "Rady Rownego dla Polski" (Unicorn)
[...] "Polityczna poprawność, a mentalność totalitarna" (Agnieszka Kołakowska)
ç
"Kolonialna mentalność polskich elit" (EwaThompson)
çobowiązkowe
[...] "O barierach epistemologicznych w kształceniu" (Eine)
[06] "Gra o sumie zerowej?" (michael)
[66] "Metafory i znaki szczególne „układu” (michael)
[67] "Rozważania o „układzie” (michael)
http://www.youtube.com/watch?v=GoZIO9qu1Fk (Komentarz od woy2 "Ciekawy link")
http://lista-obecnosci.blogspot.com/ ç
http://coo.livenet.pl/
http://coo.livenet.pl/
http://ira.coo.livenet.pl/

Postscriptum: Andrzej Zbierzchowski, Waits : Raczej nie Must, to jest facet wysokiego szczebla tego układu, ale nie jego leader. Chociaż? Może i mógłby być zadaniowany do prowadzenia Donald Duck'a, dlaczego nie?
________________________________________________________________________________________
94.800

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale