14 obserwujących
939 notek
339k odsłon
  975   3

Odniosę się krótko do wczorajszego przemówienia prezydenta USA Joe Bidena.

Prezydent USA J. Biden zapewne miał soczewki w oczach, w których miał zapisane swoje przemówienie; twarz beznamiętna wręcz marmurowa, oczy wlepione w jedno miejsce - zero ludzkich odruchów/emocji i ucieczka przed pytaniami dziennikarzy - co to było?!
Zgadzam się z prezydentem USA J. Bidenem, co do tego, że żołnierze USA nie musieli ginąć za Afgańczyków, tylko po co Amerykanie w ogóle wleźli do Afganistanu, skoro dobrze wiedzieli, że w Afganistanie Rosja dostała bardzo mocno po ryju?!
To tłumaczenie prezydenta USA Bidena, że Amerykanom chodziło, o wykluczenie terroryzmu jest, co najmniej naiwne i śmieszne, ponieważ bazy terrorystów były w Libii, Iranie, Katarze, na pustyni, itd.
Taka jest prawda - więc, wejście Amerykanów do Afganistanu w żadnym razie, nie miało podłoża antyterrorystycznego.
Jak twierdzi prezydent USA Biden, że Amerykanie nie weszli do Afganistanu, by tam budować/stworzyć państwo demokratyczne, to po co Amerykanie w Afganistanie siedzieli, aż 20 lat?!
Nie zgadzam się z prezydentem USA, że żołnierze Us. Armii zostali wycofani z Afganistanu, to była taka sama ucieczka z Afganistanu, jak z Wietnamu – ten sam styl; ogon pod dupę i dyla!
Poza tym:
Amerykanie musieli mieć jakiś układ z Talibami, skoro prezydent J. Biden wiedział, że oni nie przeszkodzą Amerykanom w ewakuacji swoich ludzi/cywilów jacy tam pracowali dla wojska, afgańskiej oświaty i przy organizacji struktur nowego afgańskiego państwa.
Przemówienie prezydenta USA Bidena moim skromnym zdaniem było przemówieniem niespójnym i pełnym sprzeczności - zero logiki.
Właściwie było to bardzo naiwne wyjaśnienie światu czegoś, czego prezydentowi USA, nie udało się wyjaśnić.
I to ciągłe powtarzanie; "Amerykanom chodziło, o interesy tylko Amerykanów", a jak tak?, to co tam robili sojusznicy z NATO, skoro to był tylko interes Amerykanów?!
Interes Amerykanów w Afganistanie, to wywalenie: 2,26 biliona dolarów w błoto, 2442 zabitych żołnierzy Us. Armii, 1144 zabitych żołnierzy z armii sojuszniczych, i 44 zabitych żołnierzy polskich, nie liczę tu; tysięcy żołnierzy okaleczonych fizycznie i psychicznie, tys. rozbitych rodzin, itd.!
To była w Afganistanie walka z terroryzmem prezydencie J. Biden?, tylko bez jaj, ok?!


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka