Zwiastun Świtu
Tylko prawda jest ciekawa
3 obserwujących
62 notki
52k odsłony
680 odsłon

Kompromitacja Konfederacji na WSI-ową nutę

Wykop Skomentuj12

Na stronie internetowej Stowarzyszenia wypisano jego cele. Można przeczytać, m.in. "Zbieramy, porządkujemy, prezentujemy i komentujemy na naszej stronie informacje z wiarygodnych źródeł dotyczące istotnych spraw dla bezpieczeństwa narodowego. (...) Omawiamy problemy nurtujące nasze środowisko oraz zachęcamy do aktywnego udziału w życiu publicznym po przez działalność w stowarzyszeniu. Poruszamy sprawy związane z szeroko pojętą obronnością kraju i popularyzujemy w społeczeństwie te jej aspekty, które są nieznane lub fałszowane i z tego powodu wywołujące kontrowersje, nieporozumienia i nierzadko wrogość. Stajemy w obronie dobrego imienia, reputacji i wiarygodności polskiego żołnierza, w tym także żołnierzy rezerwy i w stanie spoczynku. Współpracujemy z organizacjami krajowymi i zagranicznymi". Głównym celem stowarzyszenia było wywieranie presji na cywilnym kierownictwie MON w związku z weryfikacją żołnierzy WSI; a także ambicje polityczne, czego wielu jego członków nigdy nie ukrywało.

Komendantem głównym stowarzyszenia był gen. Tadeusz Wilecki, a w najwyższych władzach zasiadali m.in. gen. Marek Dukaczewski – były szef WSI, szkolony w GRU, płk Jan Oczkowski – b. szef Biura Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSI. Wśród autorów odezwy – jak podaje "Nasz Dziennik - są m.in. generał Marek Dukaczewski, były szef WSI i absolwent kursu dla agentów sowieckiego GRU, gen. Zenon Poznański - absolwent Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych ZSRR, gen. Julian Lewiński, były szef Warszawskiego Okręgu Wojskowego oraz płk Jan Oczkowski - dawniej kierujący Biurem Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSI.

/Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/393/pro-milito-wsi-fn-i-chirurg-amator

Ambicje polityczne dawnych generałów z WSI jak widać wcale nie odeszły do lamusa, co wcale nie musi dziwić, ale że narodowcy ze środowiskiem WSI wchodzą w alianse, to już przekracza wszelkie granice przyzwoitości.

_____________________________________

Źródła:

https://niezalezna.pl/23312-kogo-chca-spruc-byli-funkcjonariusze-wsi

https://niezalezna.pl/37311-narodowcy-i-koledzy-z-wojska

http://niepoprawni.pl/blog/393/pro-milito-wsi-fn-i-chirurg-amator

https://bezdekretu.blogspot.com/2008/11/promilito-droga-do-wadzy-1-wdz.html


Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka