46 obserwujących
879 notek
721k odsłon
439 odsłon

Pytanie o sens konferencji Morawieckiego i tego co na niej powiedział.

Wykop Skomentuj26

Wspólna - znowu z Szumowskim - konferencja odbyła się cztery, a biorąc pod uwagę iż piątkowa była wieczorem to trzy dni po poprzedniej. Poza jedną - o której na końcu - nie pojawiły się, żadne nowe dane ani inne informacje. Oficjalna liczba nowych zakażonych była łatwo do przewidzenia przed piątkową konferencją  po pierwsze dlatego, że jeszcze zapewne długą będzie zwiększała się w sposób zbliżony do wykładniczego a po drugie przez analogię z krajami, w których epidemia pojawiła się wcześniej a nie doszło do katastrofy. Na podstawie polskich danych można pokusić się o przewidzenie, jak mniej więcej sytuacją będzie kształtowała się w ciągu najbliższych dni.
image
Sądzę że MZ posługuje się takim samym rachunkiem. Lepszą wiedzę MZ ma tylko o tym, sprzed ilu dni pochodzą zakażenia gdyż podawana jest liczba potwierdzeń, czyli opóźniona o czas oczekiwania na wynik testu.

Nie dyskutuję z celowością nowych ograniczeń tylko z sensem wprowadzenia ich nowymi aktami na osobnej konferencji. Jeżeli zdaniem rządu są celowe, to istniały wszelkie przesłanki do wprowadzania ich w piątek a od piątku nie pojawiły się żadne nowe przesłanki.

Nadal nie  pojawiły się żadne istotnie informacje na temat testów a z informacji o pojedynczych przypadkach można wnioskować że włoskie wakacje nadal są warunkiem do przeprowadzania testu podczas gdy w Polsce mamy już przeciętnie trzecią generację wirusa własnego chowu.

Nadal nie ma nawet mowy o tym, że stanem docelowym jest masowość testów dla służby zdrowia a potem dla pracowników usług. 

Tak więc byłaby to konferencja pozbawiona jakiejkolwiek treści gdyby nie jedno - pomiędzy konferencjami wypowiedział się Kaczyński. Nie wiem czy świadomie ale Morawiecki przypomniał pomysł Kaczyńskiego a Szumowski wygłosił niemal wszystko, co powinno się znaleźć w diagnozie, że Kaczyński to szaleniec.

Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale