46 obserwujących
999 notek
769k odsłon
115 odsłon

Nie szkodzić !

Wykop Skomentuj11

Niemcy to drugi o po Austrii  europejski kraj, który  postawił sobie za cel powszechne przeprowadzanie testów jak to zaleca WHO.  Bardzo dużo testów przeprowadza też Słowenia. Tą drogą niedługo pójdą kolejne kraje tymczasem Szumowski i inni wysocy funkcjonariusze służby zdrowia w kolejnych wypowiedziach wprawdzie opowiadają o zwiększenia liczby testów wykonywanych u nas ale wizję wykonania 38 milionów testów traktują jak absurdalny żart. 
WHO i kraje idące za jej zaleceniami stosują bardzo prostą kalkulację statystyczną - jeżeli w kraju została wprowadzona kwarantanna to test mniej lub bardziej pewny - jeżeli jego wynik jest pozytywny zawsze powoduje objęcie kwarantanną. Z kolei jeżeli wynik jest negatywny a równocześnie fałszywy i osoba nie ma objawów to przy niezdiagnozowaniu praktycznie wszystkich niepodlegających kwarantannie wcześniejsze zwolnienie takiej  osoby z kwarantanny niczego nie zmieni. 
Dzisiaj, przy kilkudziesięciu tysiącach poddanych kwarantannie wymiar ekonomiczny, społeczny i psychologiczny być może nie jest jeszcze dramatyczny ale ta liczba powinna rosnąć tak samo jak liczba zakażonych.
Już dzisiaj, kiedy nie ma dnia abyśmy nie czytali o dramacie w jakimś szpitalu widać jak praktycznie nieistniejąca wczesna diagnostyka zakażeń koronawirusem rujnuje służbę zdrowia. Zawsze taka akcja to jest dramat nierzadko ciężko chorych pacjentów, ich lekarzy i pielęgniarek.  
Minister zdrowia zamiast podejmować działania dla naprawy błędów swoich i rządzącej ekipy zadowala się pozytywnym PR do którego wystarczy, aby nie wyzywał swoich adwersarzy. Opozycja dyskutująca czy pracowników do tarczy antywirusowej ma być 9 czy 9 tyś też nie lepsza bo tarcza ma dziurę w najważniejszym miejscu, czyli zabezpieczeniach dla służby zdrowia. merytoryczny 

Na marginesie - trzy dekady byłem blisko działalności gospodarczej i przeczuwam, że to co się dzisiaj uchwala za parę miesięcy  nie będzie miało ekonomicznego znaczenia więc dzisiaj ma tylko psychologiczne. 
Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale