48 obserwujących
1323 notki
892k odsłony
  212   0

Miliona za śniętą rybę może nie być

"Zatrucie wody mogło być efektem pecha, głupoty, jawnego przestępstwa i może nie mieć barw politycznych. Natomiast działanie władz ma - przez dwa tygodnie sytuacja przebiegała jak lot tupolewa do Smoleńska. Na kilkuset kilometrach biegu rzeki wyłowiono kilkadziesiąt ton martwych ryb różnych gatunków, wyłowiono też bobry. Na tym odcinku są ujęcia wody jest więc fizycznie niemożliwe, żeby doniesienia mediów były jedynym źródłem informacji dla władz, tymczasem po dwóch tygodniach nie wiadomo kto i czym truł a co jest najgorsze, czy truje nadal, bo przecież tego też nie można wykluczyć."

Okazuje się że idąc tym tropem ludzie zaszli dużo dalej. Prześledzili stany wody w Odrze na wodowskazach i okazało się, iż mimo braku większych opadów stan powiększał się, po czym znowu opadał - jednym słowem przeszła fale wysokiego stanu, która obecnie jest już obserwowana na granicy z Niemcami o czym oni napisali. Ta fala jest mniej więcej zsynchronizowana z pojawianiem się śniętych ryb a to oznaczałoby, że o zatruciu władze wiedziały na bieżąco i spuszczając wodę ze zbiorników retencyjnych zamierzały rozcieńczyć skażenie i spłukać do morza jednocześnie ukrywając problem przed mieszkańcami - w tym Niemcami. Być może był to jedyny środek ratunku choć być może można było zatrzymać dopływ skażonych ścieków poprzez zatrzymanie jakiejś produkcji. Jeżeli to się potwierdzi to lista szkód wyrządzonych taką postawą rządu jest oczywista i długa a milion nagrody należałby się złodziejowi biegnącemu na czele pościgu.

Towarzyszące tej tezie przypuszczenie, iż nie było innego zanieczyszczenia a tylko większe stężenie substancji trujących, ponieważ w rzece skutkiem suszy było mniej wody, ze względu na masowość wymierania mieszkańców rzeki nie wydaje się wyjaśniać zjawiska. Poza tym od tego jest państwo, żeby powstrzymać takie nieszczęścia na przykład poprzez okresowe zatrzymanie największych trucicieli. 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale