Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
33 obserwujących 373 notki 382304 odsłony
Michał Jaworski, 19 stycznia 2017 r.

Zaskakujący dr Szuladziński

Dzisiaj, po  informacjach o nielegalnym publikowaniu listów gończych nie mam wątpliwości, że pucz 1000 kanapek był zaaranżowany przez PiS w celu odwrócenia uwagi od stanu PiS, a przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego znanego pod nazwą "zbliżania się do prawdy". W tej notce czytelnik znajdzie opis kolejnych elementów tego stanu. 

Członek komisji Berczyńskiego dr G.Szuladziński przedstawił kiedyś symulację wybuchu w kadłubie. Wynikało z niej, że do rozerwania kadłuba wzdłuż i rozrzucenia burt na boki potrzeba około  60kg trotylu (*). Eksperci Zespołu Parlamentarnego Macierewicza ochoczo pokazywali samą wizualizację, ale informację o ilości trotylu zamilczali, bo znalezienie się takiej ilości materiałów wybuchowych i to równomiernie rozłożonej na podłodze wzdłuż całego kadłuba było nie do pomyślenia.

Niedawno ukazały się dwie nowe symulacje Szuladzińskiego wykonane tym samym programem, którym ma posługiwać się inny członek komisji Berczyńskiego - Binienda. Pierwsza (**) pokazuje przebieg zderzenia samolotu w odwrotnej pozycji z podłożem.

image

Statecznik nie zachowuje się jak łyżwy u Biniendy (***) co jest rzeczą normalną, ponieważ ani statecznik ani skrzydła nie są wykonane z masywnego betonu zbrojonego 20 mm grubości dźwigarami (podzespołowi konstrukcji lotniczych w komisji Berczyńskiego przewodniczy specjalista od właśnie masywnego betonu). Twierdzenie na podstawie symulacji Szuladzińskiego, że lądowanie w pozycji odwrotnej  jest bezpieczniejsze musiałoby wzbudzić śmiech. 

image


Jeszcze ciekawsza jest symulacja Szuladzińskiego wybuchu w kadłubie (****).


image

To późniejsza faza symulacji pokazana z drugiej strony.

image

Na symulacji widać, że po pierwsze wybuchający w kadłubie ładunek wybuchowy to nie dmuchanie żaby przez słomkę - zniszczenia następują nie tylko od nadciśnienia ale przede wszystkim od fali uderzeniowej - to jest zjawisko dynamiczne.  Po drugie - poszycie kadłuba jest nitowane oraz nitowane do wręg i podłużnic. W rozrywaniu  kadłuba ta jego struktura jest odzwierciedlona - nie ma jednego rozerwania wzdłuż osi ale liczne poprzeczne i podłużne od fali uderzeniowej. Nie ma żadnych podobieństw do parówkowych wizji członka komisji Berczyńskiego - Ziółkowskiego (*****).

image

Szuladzińskiemu - jedynemu członkowi komisji Berczyńskiego  ,który na wybuchach się zna, najwyraźniej nie po drodze z resztą komisji. Wyłamał się spod zalecenia Berczyńskiego "Getting in more and more details may result in loosing the big picture. We have enough proof that it was an explosion" , wniknął w szczegóły i te okazały się druzgocące dla wszystko wyjaśniających wybuchów. 
Ciekawe, co komisja Berczyńskiego zrobi z tymi ambarasującymi wynikami, a coś na rocznicę powstania chyba będzie musiała zrobić. Kaczyński, powtarzając zaklęcie o zbliżaniu się do prawdy miał rację, chociaż na pewno nie taką prawdę miał na myśli. Szczegóły techniczne zapewne do jego świadomości nie docierają, ale brak przesłanek zamordowania jego brata mimo dobrych zmian w komisji rządowej i prokuraturze tłumaczy jego ucieczkę w coraz to nowe konflikty. Mimo przypisywanego mu geniuszowi politycznemu znalezienie dla swoich wyborców odpowiedzi - skoro nie zamach to co, jemu samemu musi w tej chwili wydawać się już nieosiągalne. Faza, w której stan "zbliżania się do prawdy" był ustalony wyraźnie mija.  
Kaczyński i Macierewicz są zakładnikami Smoleńska i jednocześnie w ich rękach spoczywa kierowanie najważniejszymi z punktu widzenia zagranicy sprawami. To, że Merkel już nie sprawdziła a Trump w najbliższym czasie nie sprawdzi, co w temacie Smoleńska mają polskie władze jest złudzeniem, to że wartość Polski jako partnera będzie oceniana przez pryzmat 500+ a nie kształtującego stosunki z Rosją Smoleńska mogą sobie wmawiać politycy PiS i usłużni dziennikarze oraz blogerzy.

Jako post scriptum fragment komentarza, w którym zwracam się do Stanzaga:
"Stanisław Zagrodzki 
...
A kolega przysłużyłby się przybliżaniu do prawdy, publikując mapkę z zaznaczonymi miejscami znalezienia zwłok pasażerów salonu "generalskiego"."
____________________________________

(**)  https://youtu.be/f_B8j5orwPs   
(***)  https://youtu.be/cgWt3WjKQbM  od 37:30
(****)  https://youtu.be/_GjnpAxnvQY  
(*****) https://youtu.be/rTKnsHK-eHw  od 6:30 


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zaraz bedziesz mial kontakt z kalafiorami
  • Org Skoro napisałeś "To że Lasek i ty nie umiecie wyliczyć wysokości uderzenia skrzydła, to...
  • Orgu, skoro ty nie wiesz to twój problem a nie mój. Skoro nie wiesz, że RW zapisywane jest z...

Tematy w dziale