46 obserwujących
687 notek
622k odsłony
1179 odsłon

(Nie)spodziewany efekt sprawy Kaczyński vs Wałęsa

Wykop Skomentuj57

"Gdyby Wałęsa działał w sposób, który by nie wskazywał na to, że tamte uwikłania ciągle mają bardzo duży, wręcz decydujący, wpływ na jego postawę, to tamta sprawa zostałaby zapomniana."  powiedział Jarosław Kaczyński, odpowiadając na pytania w wątku domniemanej współpracy Lecha Wałęsy z SB *. Wcześniej mówił, że z bratem mieli o tym widzieć już w czasach Wolnych Związków Zawodowych**.  Równocześnie kilka razy podkreślił, że to oni wylansowali Wałęsę na prezydenta***,

Z powyższego wyłania się obraz wizji braci Kaczyńskich rządzenia państwem - doprowadzić do prezydentury człowieka, którego zamierza się szantażować.**** 

Niestety Kaczyńscy, a przynajmniej Jarosław nigdy z tego nie wyrośli. Nie mam złudzeń, że polityka w dojrzałych demokracjach jest wolna od gangsterskich metod, ale po pierwsze nigdzie nie jest to dominujące a po drugie nie sposób nie odnieść wrażenia, że w PiS Kaczyńskiego szantaż i rozgrywki międzyludzkie z narzędzia przerodziły się w cel rządania, bo jak inaczej interpretować sugesite wygłoszone do Merkel. że za Tuskiem może być wysłany list gończy, czego ta najbardziej doświadczony polityk świata oczywiście nie kupiła od polityka nowogrodzkiego.

Myślę, że niedługo Kaczyński z ręki Ziobry padnie ofiarą swojej metody uprawiania polityki, bo Ziobro ma dowody na to, co w Smoleńsku się stało i są to dowody, że Kaczyński latami budował machinę kłamstw. A kiedy te dowody ujrzą światło dzienne, niestety dla Kaczyńskiego może się stać tak, iż temat rozmowy z pokładu tupolewa w przekonaniu większości okaże się faktem oczywistym więc nie podlegającym dowodzeniu. Byłby to finał sprawy,  który Kaczyński sam wypracował latami, bo przecież na pewno nie namawiał do lądowania za wszelką, czyli najwyższą cenę. 

______________________________________

* Wieczorem tego dnia Antoni Dudek rzucił w TVN24 zaskakującą uwagę o tecze na pawlaczu Kiszczakowej, którą ta miała być zaskoczona.Wątek może być rozwojowy. 
** W tym wątku Jarosław Kaczyński zwyczjnie się legenduje na zasłuzonego opozycjonistę. Gdyby był rozpoznawalnym działaczem opozycji. to po pierwsze inetrnowani by go zaraz w nocy, a po drugie gdyby jakimś cudem SB zgubiła jego adres, to ktoś z jego znajmomych z rana wpadłby do niego, tymczasem o wprowadzeniu stanu wojenngo dowiedział się dopireo po wyjściu z mszy - znając jego zamiłowanie do późnego wstawania to pewnie po summie.
*** Nic bardziej bezsensownego - Lech Wałęsą wprawdzie już był w sporze ze środowiskiem Adama Michnika ale nadal był niekwestinowanym przywódcą zwycięstwa nad komuną i noblistą. Po stronie opozycji nie było nikogo, kto mógłby mu zagrozić, o czym bloesnie przekonał się Tadeusz Mazowiecki.
**** W mojej ocenie prezydentura Wałęsy mogła byż dużo lepsza. Nie była nie tylko z jego winy ale również środowiska KORu. Poza tym on był pierwszy więc poruszał się po cienikim lodzie. Faktem jest, że zbudował system, w którym postkomuniści wprawdzie mogli ponownie wygrywać, ale nigdy nie spróbowali zakwestionować reguł demoktracji.
Post scriotum. Ze swoich osobistych, skromych doświaczeń opozycyjnych pamiętam, że niestety bardzo wiele osób gross swojej aktywności skupiało na "demaskowaniu" - de facto pomawianiu swoich kolegów, często na podstwie "informacji" uzyskanych od SB w czasie przesłuchań, natomiast jakże pożyteczne w działalności niespecjalnie przez władzę lubianej  postawy "swoje zrbić i niczym więcej się nie interesować" należały do rzadkości. Skutkiem tego dzisiaj dużo łatwiej spotkać osobę z bagazem wspomnień o cudzych donosach na siebie niż o tym co sama zrobiła.
Wykop Skomentuj57
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka