13 obserwujących
2477 notek
710k odsłon
279 odsłon

38 milionów maseczek zniszczonych w Belgii

Wykop Skomentuj6

"Przed epidemią koronawirusa ministerstwo zdrowia Belgii zdecydowało o zniszczeniu 38 milionów maseczek ochronnych z magazynu rezerw strategicznych, ponieważ wygasła ich data ważności, i nie zastąpiło ich innymi - podaje we wtorek „Brussels Times”. Chodzi o 32 miliony masek chirurgicznych i 6 milionów masek filtrujących FFP2, które zostały zniszczone, ponieważ upłynęła data ich ważności i stały się bezużyteczne. Z dokumentów uzyskanych przez francuskojęzyczny tygodnik „Le Vif”, na który powołuje się „Brussels Times”, wynika, że rząd belgijski podjął tę decyzję i postanowił jednocześnie nie zastępować starych maseczek nowymi, uzasadniając to właściwym gospodarowaniem pieniędzmi podatników."

Ale czym się przejmować, UE nie zauważyła?

"Poprosiliśmy publiczną służbę zdrowia o nowy plan strategiczny - nie tylko plan szybkiego zakupu masek, które musiałyby zostać zniszczone kilka lat później, ale o kompleksowe rozwiązanie, aby uniknąć powtarzania błędów z przeszłości — to odpowiedź belgijskiego rządu, który - według „Brussels Times” - miał otrzymać „Le Vif”. 

Szpitale, wirusolodzy i pracownicy służby zdrowia, którzy starają się powstrzymać pandemię koronawirusa w Belgii, wezwali społeczeństwo do przekazania masek do pobliskich szpitali. W ubiegłym tygodniu chiński gigant handlu detalicznego online Alibaba przekazał darowiznę kilku milionów masek do Belgii. 

A u nas poczytajcie co myślą niektórzy o sprowadzeniu medykamentów z Chin.

https://www.salon24.pl/newsroom/1030614,prezydent-duda-rozmawial-z-prezydentem-chin-o-pandemii-wazna-deklaracja

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka