Łasuch Łasuch
220
BLOG

Kolejna sałatka

Łasuch Łasuch Rozmaitości Obserwuj notkę 5

Jutro impreza i stąd dzisiejszy wpis, bo co to za impreza, gdy na stole brakuje sałatki gyros? :) W moim domu taka impreza się nei liczy i mam nadzieję zaszczepić takie przekonanie każdemu :) Także, jeśli ktoś nie umie robić sałatki gyros, to ma okazję się nauczyć.

Sałatka gyros

Składniki:
2 pierśi z kurczaka, przyprawa do gyrosa, ogórki konserwowe, cebula, ketchup, puszka kukurydzy, ser żółty, majonez, kapusta pekińska, sos włoski (polecam knorra), papryka żółta i czerwona

Jak zrobić sałatkę gyros:

Smażymy pokrojoną wcześniej w kostkę pierś z kurczaka, którą przyprawą do gyrosa posypujemy. Wsypujemy do miski mięso. Kolejną warstwą w misce będą pokrojone w kostkę ogórki konserwowe.

Następna warstwa to cebula, również pokrojona w drobną kostkę. Na te warstwy wykładamy ketchup, a na keczup dajemy kukurydzę. Kukurydzę przykrywamy startym żółtym serem.

Na ser kładziemy majonez. Na majonez wysypujemy kapustę pekińską, którą wcześniej pokroiliśmy w cienkie paski. Na sam wierzch możemy posypać paprykę.
Smacznego!

Łasuch
O mnie Łasuch

Łasuch jest łakomczuchem a do przepisów ma wszelkie prawa, jakby ktoś dociekał.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (5)

Inne tematy w dziale Rozmaitości