nerwica eklezjogenna nerwica eklezjogenna
477
BLOG

Faszyzm już jest ok

nerwica eklezjogenna nerwica eklezjogenna Polityka Obserwuj notkę 64

...Wypijmy za Adolfa Hitlera i naszą Ojczyznę, ukochaną...


Gdy popularny prawicowy publicysta puszcza oko, że faszyzm trzeba udowodnić sądownie, to mówi tylko tyle, że chociaż propagowanie faszyzmu jest zabronione, to udowodnić go jest trudno. Technologiczna dygresja, że jest dla zwykłego śmiertelnika w zasadzie nieuchwytny. Całą resztę zostawia w domyślnym nawiasie. Pije on zaledwie do oczyszczenia narodowego w kwestii definiowania faszyzmu.

Nie mogąc udowodnić propagandyście satysfakcji z jakoby trudności zdiagnozowania faszyzmu, nie można mu zarazem odmówić wrażliwości na punkcie reputacji faszystowskich poglądów. Tego że stróżuje przy granicy, za którą poglądy faszystowskie stają się oczywiste i łatwo definiowalne. Takich brunatnych śmiałków nazywa skończonymi debilami albo prowokatorami. Faszyzm wg niego wyginął jak dinozaury. Chociaż sam za jego propagowanie nie ma wstępu do GB.

Pytanie tylko, czy występuje jako adwokat faszyzmu. Czy któryś z oficjalnych poglądów tej tak jednak wstydliwej doktryny uznaje za wartościowe. Chociażby ten, że państwo jest wartością najwyższą. Czyli że wartością najwyższą nie są takiego państwa obywatele, ale jest nią państwo ponad obywatelami. Zapytałbym wtedy, czy gdyby państwo postanowiło, że nacjonalistyczny publicysta ma mniejsze prawa niż inni, to czy godnie i bez sprzeciwu by to przyjął. A jeśli nie, to jak by udowodnił, że państwo to kieruje się doktryną faszystowską.

Możliwe, że objawiłby się wtedy jako demokrata. Ale najprawdopodobniej wyśmiałby i zlekceważył jakiekolwiek takie dociekania. Bo jako narodowiec czuje się państwem w państwie.

Tym właśnie kierują się zarówno minister Ziobro, jak i skazana przez sąd niejaka Marika, jedna z założycielek Frontu Oczyszczenia Narodowego. Wg Mariki również i fizycznego oczyszczania. Marika kryminalnie napada na ludzi na ulicach właśnie dlatego, że czuje się państwem w państwie. Z tego samego powodu Ziobro uznaje ideologiczną bojowniczkę za niewinną. Jaka ideologia im przyświeca? 

Wbiłem w wyszukiwarkę: Front Oczyszczenia Narodowego oficjalna strona. Nie ma. Nie ma, więc Ziobro zdaje się mówić to samo co ów narodowy publicysta, że faszyzm trzeba udowodnić. Na czczeniu Hitlera w lesie nikt bandytki Mariki nie złapał. A oczyszczanie obywateli z torebek jest oczyszczaniem narodowym.

Mam więc dzięki tym oczyszczaczom prostą definicję faszyzmu. To najzwyklejszy bandytyzm w narodowym sosie. Mentalność, a nie żadna idea.

Ziobro udowadnia jeszcze więcej, że jego państwo w pierwszym rzędzie liczy się z bandytami w narodowym sosie. Tańce godowe PiS i Solidarnej Polski wokół polskich faszystów wchodzą w fazę ekshibicjonizmu. Sami sobie udowadniają kto ma większą brunatną pałę. Wszak ich wybranka, ze swoimi chwilowo schowanymi pięcioma faszystowskimi postulatami, staje się coraz bardziej atrakcyjną panną.

Bóg to za mało

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka