57 obserwujących
1347 notek
1347k odsłon
753 odsłony

Jourova - wieszała się na staniku a dzisiaj chce decydować o stanowieniu prawa w Polsce

Wykop Skomentuj9

Vera Jourova - Wczoraj wieszała się na staniku z powodu korupcji dzisiaj chce decydować o stanowieniu prawa w Polsce

Komissar Jourova jest na musiku w Komisji (anty)Europejskiej, u tych którzy naprawdę kręcą tym burdelem. Swego czasu była w Czechach oskarżona o korupcję przy gospodarowaniu środkami tzw. unijnymi, ostatecznie w Czechach zarzuty oddalono.

Pierwsze szlify polityczne dzisiejsza komisarz unii europejskiej - słynąca z całkowitego braku kompetencji co ujawnia niemal zawsze kiedy otworzy usta - Vera Jourova zbierała w... komunistycznej młodzieżowej organizacji czechosłowackiej - pionierach, wzorowanych na tych sowieckich, była funkcyjną - przewodnicząca klasy, w kategorii wiekowej powyżej 15 lat. Jej pionierskim przełożonym był zajmujący się pionierami od 15 roku życia wzwyż, dzisiejszy prominentny działacz partii komunistycznej w Czechach - Pavel Kováčik obecnie przewodniczący grupy komunistycznej partii Czech i Moraw w parlamencie Czeskim. W 1990 pracownik Kom. Okr. Komunistycznej Partii Czechosłowacji w Třebíču, jakiejś miejscowości w Czechach, stąd pochodzi pani komisarz Jourova (1964), i tu została w 1991 roku zastępcą dyrektora Miejskiego Centrum Kultury, w tym też roku ukończyła Wydział Sztuk Pięknych w Pradze - mgr. teorii kultury. W polityce wcześniej robiła w socjaldemokratach. W prawie robi od sześciu lat, bo wtedy ukończyła wydział prawa. Wcześniej w 2006 r. spędziła miesiąc w areszcie pod zarzutem korupcji przy funduszach europejskich, zwolniona i oczyszczona z zarzutów, domagała się odszkodowania. Twierdziła, że w trakcie pobytu w więzieniu próbowała popełnić samobójstwo wieszając się na staniku z torbą foliową na głowie. Według dziennikarza śledczego czeskiego radia Janko Kroupy, który był zaangażowany w tę sprawę przez kilka lat, "wyrok sądu uniewinniający Jourovą jest efektem pracy jej prawników i głupoty, partactwa policji".

"Kontrola lobbingu w Unii Europejskiej Corporate Europe Observatory zwróciło uwagę na bliski związek Jourovej z Andrejem Babišem, który kontroluje znaczną część czeskiego przemysłu spożywczego i chemicznego oraz media, i którego firmy otrzymały dużą liczbę europejskich dotacji i subsydiów rolnych. Ponadto organizacja wskazała na konflikt interesów, ponieważ Jourová najpierw pracowała w administracji publicznej w dziedzinie funduszy europejskich, a następnie w 2006 i 2013 r. była współwłaścicielem Primavera Consulting, która działała w tym samym obszarze".

"Myślę, że musimy powiedzieć, że wokół Andreja Babiša jest wielu niekompetentnych ludzi, zwłaszcza ci, których uważa się za rzekome osobowości. Na przykład Věra Jourová była moją zastępczynią w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Była miłą damą, sam mianowałem ją na stanowisko wiceministra. Muszę powiedzieć, że mój następca jako minister Radko Martínek przyszedł do mnie wkrótce po nominacji na premiera i powiedział, że chciałby zakończyć współpracę z Věrą Jourovą, ponieważ ona jest całkowicie niekompetentna. Nie zgodziłem się, po raz drugi przyszedł, wysuwając już znacznie bardziej wyrafinowany argument, a kiedy przyszedł po raz trzeci, musiałem dać za wygraną i dać mu wolną rękę".Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale