57 obserwujących
1394 notki
1385k odsłon
  138   0

Niemiecki sędzia z CDU przegrał wyścig o landrat z kandydatem SPDJens Gnisa z CDU to jeden z moich "ulubieńców" - były już przewodniczący Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów (i prokuratorów! więc nawet nazwa jest fałszywa), który został zmuszony do rezygnacji z tej funkcji w związku z reformą sądownictwa w Polsce. Niemieckie czynniki uznały, że to jednak kuriozum, że nie da się już dłużej bez narażania się na jeszcze większą śmieszność, udzielać politycznie motywowanych pouczeń i obrabiać propagandowo Polskę, wciskając ciemnotę na temat reformy sądownictwa w Polsce, kiedy na czele Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów stoi polityk. Można też dodać szeptem, że były Przewodniczący Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów (i prokuratorów) był też przewodniczącym stowarzyszenia miast CDU oraz członkiem federalnego sądu partyjnego CDU.

To jedna z zabawnych konsekwencji polskiej reformy sądownictwa - ograniczenie ordynarności upolitycznionego do granic niemieckiego sądownictwa. Jednocześnie był i jest to też dowód w sprawie ponieważ: pstryk i niezależny pan sędzia Gnisa z CDU, rezygnuje, gdyż jest krępujący w politycznej akcji kierowanej z Wilhelmstrasse w Berlinie.


- 12.2017 r.
Należy powstrzymać planowaną reformę polskiego sądownictwa – mówi Jens Gnisa, przewodniczący Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów. Planowane reformy sądownictwa w Polsce muszą zostać zatrzymane na etapie obrad parlamentarnych – powiedział prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów (DRB) Jens Gnisa.

image


- 06.2020 r.
Dlaczego chcesz zrezygnować z urzędu sędziego i zająć się lokalną polityką?

Jens Gnisa : Zawsze miałem słabość do polityki w moim życiu, od 2010 do 2012 byłem przewodniczącym stowarzyszenia miejskiego CDU w Horn-Bad Meinberg. Ale w pełni skoncentrowałem się na moim stanowisku sądowym. Następnie pracowałem w dziedzinie polityki prawnej dla Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów w Berlinie. Lubię politykę".

****
 
Legendą dla rezygnacji była chęć zostania przez  sędziego landratem z ramienia swojej partii. Należy zaznaczyć, że zwycięstwo groziło utratą wszystkich przywilejów sędziowskich, na które pracował jako sędzia z CDU, a w miejscu startu, na pięciu ostatnich landratów (od 1973 roku), czterech było z SPD.

Wybory odbyły się we wrześniu, sędzia z CDU przegrał.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale