Blog
.
szpak80
47 obserwujących 1191 notek 1176731 odsłon
szpak80, 23 lipca 2018 r.

Timmermans i trzech jego ziomków-lobbystów

5 dni temu - Niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe odrzucił skargę na gazociąg Nord Stream 2. Związek żądał zamrożenia budowy gazociągu aż do wydania opinii. To było w czwartek, w piątek niemiecki Trybunał w Karlsruhe przykrył tę sprawę posługując się pożyteczną idiotką z Polski - Gersdorf.

2 dni temu - Dwa dni temu do Kongresu USA trafił projekt ustawy wprowadzającej sankcje wobec gazociągu Nord Stream-2 i powiązanych z nim firm.

kilka godzin temu - Północnoniemiecka telewizja NDR podaje, że niebawem rozpocznie się układanie rur gazociągu Nord Stream 2 na wodach koło Greifswaldu we wschodnich Niemczech. Statek układający rury „Castoro 10” przypłynął w sobotę rano do miejscowości Lubmin nad Bałtykiem.

http://telewizjarepublika.pl/dunczycy-pozostaja-nieugieci-nie-zgadzaja-sie-na-nord-stream-2,67883.html
http://biznesalert.pl/niemcy-trybunal-konstytucyjny-nord-stream-2-nabu/
http://biznesalert.pl/ndr-nord-stream-2-budowa/

***

"Shell lobbuje za Nord Stream 2 w Brukseli" (2016)

"Shell jako główny partner Gazpromu będzie beneficjentem opłat za przesył gazu. Jako akcjonariusz spółki GasTerra i jako największy producent gazu w Holandii NAM Shell stoi w obliczu poważnego zmniejszenia swoich holenderskich dostaw. Liczy na wykorzystanie Nord Stream 2 do handlu tanim gazem w Europie". (2016)

"Shell, E.on, BASF, OMV i Engie są mniejszościowymi udziałowcami konsorcjum Nord Stream 2 (po 10 procent akcji). Pakiet kontrolny (50 procent akcji) posiada Gazprom z Rosji". (2016)

Shell - Holandia-UK
E.on - Niemcy
BASF - Niemcy
OMV - Austria
Engie - Francja

Co było niejakim zaskoczeniem, do chóru "praworządnych" wujów dołączył ostatnio także Kurz, z kraju OMV.

Ciekawe kto intencjonalnie spił Junckera na ostatnim zjeździe, bo ten nie pojawiał się już w takim stanie od długiego czasu. Niewiele wcześniej Juncker pokłócił się z Timmermansem o prześladowanie i szkalowanie Polski, chcąc "wygaszenia" nagonki i tym samym dotrzymania warunków umowy, czemu sprzeciwia się rodak panów z holendersko-angielskiego Shella - Timmermans. Po kłótni zmieniono jednak porządek obrad (7.06) i wstawiono "debatę nt. Polski"(13.06).

Niewiele wcześniej.
- 25 maja 2018 r. z komisarzem Miguelem Arias Cañete (komisarz ds. działań w dziedzinie klimatu i energii w KE) spotkał się Ben ven Beurden - dyrektor zarządzający Shell, co wpisało się w: "Shell lobbuje za Nord Stream 2 w Brukseli".

[2014 r. - Cañete był wcześniej szefem dwóch firm naftowych (w przyszłości pewnie kolejnych), zebrano ponad pół miliona podpisów sprzeciwiających się jego mianowaniu na tę funkcję, ale sprzeciw nie został uwzględniony, a sprzeciwiający się zwrócili uwagę na "widoczny deficyt demokracji w UE". Pierwotnie funkcję tę pełnić miała była premier Słowenii Alenka Bratušek lecz została odrzucona przez europosłów jako unijny nowy komisarz ds. energii. Słowa "zrównoważony rozwój, akcja klimatyczna, energia" dodano do portfolio szefa Miguela Arias Cañete, holenderskiego socjalisty, Fransa Timmermansa.]
Tytułowi trzej rodacy wrogiego Polsce Timmermansa, budujący i lobbujący za Nord Stream 2 w KE to:

Holender Ben van Beurden - od stycznia 2014 r. Chief Executive Officer (CEO), Royal Dutch Shell - dyrektor wykonawczy Royal Dutch Shell,

Holender Maarten Wetselaar - od października 2014 r. Integrated Gas & New Energies Director, Royal Dutch Shell plc - dyrektor od gazu i nowych źródeł energii
(wcześniej: Vice President Finance and Commercial for Russia at Royal Dutch Shell)

Holender Harry Brekelmans - od sierpnia 2016 r. Projects & Technology Director, Royal Dutch Shell plc - dyrektor od projektów i technologii. Odpowiedzialny m.in. "za poszukiwania i wydobycie ropy i gazu w Rosji, Kazachstanie i innych krajach regionu"). Wcześniej: Executive Vice-President of Russia and Caspian Region Operations at Royal Dutch Shell.

image
Maarten Wetselaar, Klaus Schaefer, Mario Mehren, Alexey Miller, Gerhard Schroeder, Isabelle Kocher, Gerard Mestrallet, Rainer Seele, i Matthias Warnig - po podpisaniu umów finansowych do projektu gazociągu Nord Stream 2 (24.04.2017 r. fot. Gazprom)

Opublikowano: 23.07.2018 20:18. Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 20:18.
Autor: szpak80
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @suveren tak, bardzo dobrze pamiętasz. Nie ten dział niestety.
  • @pink panther  Co ciekawe, brat działał nie po linii humanistycznej tylko inżynierskiej....
  • @Bazyli1969  To prawda jego brat to też pasmo takich "cudów".

Tematy w dziale