16 obserwujących
620 notek
550k odsłon
296 odsłon

Dzięki dla blogera karlus - pokazał dowód, że narracja MAK/Laska jest kłamstwem.

Wykop Skomentuj

 Kolejny dowód...

   Docenić trzeba pracę  , którą  wykonał, zdolność  do  analizy  zdjęć ; jest w tym bardzo dobry.


W notce:

https://www.salon24.pl/u/karlus/1076726,katastrofa-smolenska-skrzynka-na-butle-tlenowe-i-dwa-pnie-jarzabkow-watlych

pokazał  zdjęcie , na którym zidentyfikował:

Prawa tylna burta kabiny pasazerskiej z drzwiami ewakuacyjnymi lezy kilka metrow przed prawym silnikiem, a prawa skrzynia na butle i maski tlenowe lezy wyrwana przy pienku jarzabka watlego kaczejzupy.

   Skoro  tylna cześć  kadłuba jest rozpruta już na samym poczatku wrakowiska, jeszcze przed  sporymi drzewami ( tzw. jarząbkami)a jak już wszyscy  zainteresowani sie  powinni orientować- na tylną cześć  kadłuba- wg upadku jak w narracji MAK - mogły działać  stosunkowo niewielkie siły - rzędu 20 g  ( wartość potwierdzona w symulacji NIAR) - to rozerwanie kadłuba nie może wynikiem  samego  zderzenia z podłożem czy  przeszkodami ( typu  grube drzewo).

 Wybuch albo inne działania  osób trzecich

; narracja MAK/Laska  jest wykluczona.


  A ile natrudził się  bardzo były  fizyk  Michał jaworski - żarliwy  propagandzista  MAK - konfabulując jakoby tak  wielkie zniszczenia  końcowej  części kadłuba  były skutkiem zderzenia z pniami drzew  tzw. Jarząbkami Kaczejzupy.


I jeszcze  przypomnę opinie profesora  Artymowicza  z Uniwersytetu w Toronto, co prawda  astrofizyka- ale tu akurat  celnie  określił  jakie  muszą być  warunki, by  kadłub samolotu  rozpadł się w  drobny  MAK:

MAK niezle oszacowal a~ 100G
you-know-who ☺ 19.07.10, 07:52
zarowno z malej drogi hamowania w pionie, jak i chwilami malej drogi hamowania na drzewach wynikaja wielkie przyspieszenia.
aby
porozrywac samolot na kawalki potrzeba >100g. po prostu wytrzymalosc materialowa jest taka, ze przy mniejszym przyspieszeniu nie rozpadnie sie. ( pisownia oryginalna)


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka