18 obserwujących
721 notek
587k odsłon
  235   0

Jak Prokurator Rosji wkopał MAK i położył ich kłamliwą narrację.

https://vz.ru/society/2010/4/16/393711.html

Materiał z  16 kwietnia 2010 roku; gazeta  WZGLIAD;

narracja  wymyślona  przez MAK  i służby rosyjskie dla przykrycia rzeczywistego przebiegu wydarzeń była  wystarczająco  skomplikowana, aby przy jej tworzeniu i wreszcie  przedstawianiu  w raporcie i  informowaniu  opinii publicznej nie doszło  do wpadek .

Oto krytyczna  wpadka przedstawiciela Komitetu Śledczego Rosji Władymira  Markina; 

 stwierdził on: cytuję:

Представитель комиссии предположил, что экипаж лайнера, вероятно, при выборе варианта выравнивания самолета после неудачной попытки захода на посадку в сложных метеоусловиях не учел некоторые особенности пилотирования Ту-154: «Особенностью этого самолета является то, что если скорость его снижения − более шести метров в секунду, самолет при выравнивании и переходе в горизонтальный полет дает просадку. То есть теряет высоту гораздо быстрее, чем обычно», – пояснил он.

Władymir  Markin wyjaśnił , że  załoga Tu-154  popełniła  błąd  w wyborze  wariantu wyrównywania lotu po nieudanej próbie podejścia  do lądowania w trudnych warunkach meteorologicznych , gdyż  nie wzięła  pod uwagę pewnej specyfiki pilotowania  Tu-154:  - Specyfiką tego samolotu jest to , że jeśli jego prędkość  zniżania jest powyżej 6 m/s to przy wyrównywaniu lotu   nastepuje przepadanie;  to  znaczy  traci wysokość  znacznie  bardziej  niż  przy  normalnym podejściu."


Jak następuje  - kiedy nie nastąpiło ?


 Przypomnijmy , że  podręcznikowo 

przy  prędkości zniżania  rzędu 6-7 m/s głębokość przepadania  samolotu Tu-154   wynosi co najmniej  40m.

 W rzeczywistości, wg  raportu MAK  samolot  rozpoczął manewr  odejścia  na faktycznej  wysokości zaledwie kilkunastu m względem poziomu podłoża; w tej sytuacji  powinien był zderzyć się z ziemią a nie rozpocząć wznoszenie.

Pokazałem to m,.in w  notce:

https://www.salon24.pl/u/niegracz/1065122,klamstwa-w-raporcie-mak-manewr-odejscia-niezgodnosci-z-fizyka-i-aerodynamika


  Zarówno  MAK  jak i Prokuratura pogubili się w tej kwestii  i podali  fizycznie  niemożliwy przebieg  i powód  zderzenia  samolotu z ziemią.

Sprawcy  byli zbyt pewni  siebie i popełnili  szereg  błędów przy tworzeniu  kłamliwej narracji; z ich punktu widzenia lepiej  było by  zbyt szybko  nie formułować ostatecznych opinii; na pewno nie 16 kwietnia 2010 roku.


Dodatek:

 A takim  zdjęciem zilustrowała  agencja  informacyjna  z Erewania artykuł  o  "katastrofie" Tu-154  w  Smoleńsku:

https://zapodaj.net/d701ac40a9f5a.jpg.html


( Może  i celowo... gdyż  stan szczątków   Tu-154 na wrakowisku w Smoleńsku nie odpowiada  narracji MAK ; takie zniszczenia to tylko wskutek wybuchu i/lub innych działań osób trzecich - a  nie wynikające  z błędu  pilotów  i roztrzaskania się samolotu w " zderzeniu o małej energii" ; jak je  akurat słusznie określił  dr Maciej lasek.)


Dodatek 2:

- rosyjski publicysta Mark Sołonin  demaskuje kłamstwa  MAK  i  stwierdza że to był zamach:

https://novayagazeta.ru/articles/2020/08/11/86618-kakoe-to-sobytie-potryaslo-samolet

w tym artykule ciekawe zdjęcie:

https://zapodaj.net/5113626043c33.jpg.html


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka