18 obserwujących
731 notek
590k odsłon
  180   0

Prokuratura w końcowej fazie przygotowania raportu w sprawie smoleńskiej.

Ostatni komunikat  pochodzi  z  piątku, 10 kwietnia 2020 roku.


https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-prokuratury-krajowej/informacja-o-postepowaniu-w-sprawie-katastrofy-smolenskiej/

  Odpowiadając na liczne pytania dziennikarzy Prokuratura Krajowa informuje, iż śledztwo w sprawie okoliczności tragedii smoleńskiej, prowadzone przez prokuratorów z Zespołu Śledczego Nr 1 Prokuratury Krajowej, znalazło się w kluczowej fazie, jaką jest początek prac międzynarodowego zespołu biegłych mającego przygotować kompleksowy raport. Dobiega jednocześnie końca pozyskiwanie specjalistycznych opinii z renomowanych zagranicznych instytutów naukowych, którym zlecono badania próbek pobranych z miejsca katastrofy.


..

Wg informacji Prokuratury w skład   zespołu biegłych wchodzą  specjaliści  z wielu krajów; specjaliści  którzy brali udział w badaniu   dużych katastrof lotniczych w świecie; maja wiedzę  z zakresu  mechaniki, inżynierii lotniczej, aerodynamiki.

- Badania próbek na obecność  środków wybuchowych zlecone zostały  m.i  do Włoskiego Korpusu Karabinierów; Laboratorium Materiałów Wybuchowych w Wielkiej Brytanii.

Eksperci przygotowali  opinie dotyczące   stanu ciał   ofiar tego zdarzenia.

itd.


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka