Blog
Katastrofa fizyki w Smoleńsku
quwerty
quwerty Dociekliwy
5 obserwujących 260 notek 278578 odsłon
quwerty, 11 lipca 2018 r.

Czarna skrzynka - dowód, że wersja MAK/Laska jest fizycznie niemożliwa -cz. 3

544 4 1 A A A

Uzupełnienie.

Fakty  z kolejnej  katastrofy  potwierdzają tezę tej notki:

image

https://www.gcaa.gov.ae/en/ePublication/admin/iradmin/Lists/Incidents%20Investigation%20Reports/Attachments/12/2009-Final%20Report%20B707%20-%20ST-AKW%20%20-%20Report%2010%202009.pdf


1.11.2
Recovery of the Flight Recorders
The CVR was recovered on the day of the Accident
, separated from the Aircraft while the FDR was  recovered two days later  at its normally installed position in the tail of the aircraft.
Both recorders  sustained  extensive impact and fire  damage

Wydobycie  ( z wraku)  rejestratorów lotu..

....  "czarna  skrzynka"- rejestrator  parametrów  lotu  została  wydobyta  z wraku  2 dni  po katastrofie  z miejsca  gdzie jest  normalnie  zamontowana w ogonie   samolotu. Oba rejestratory  miały  silne uszkodzenia  wynikłe  ze zderzenia  i pożaru.

Samolot Boeing  707 upadł tuż  po starcie  i uległ całkowitemu  zniszczeniu.

image

 Dla przypomnienia:

Pierwszy czarną skrzynkę zauważył montażysta TVP Sławomir Wiśniewski, na jego nagraniu widać rejestrator o godzinie 8:50. O 10:30 film pokazała telewizja Rossija 24 i TVP Info. Według raportu MAK rejestrator został znaleziony o 11:02. Inaczej twierdzi Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, który podaje, że dwie pierwsze czarne skrzynki znaleziono między 12:30 a 18:55, gdy przeszukiwano sektor, w którym się znajdowały.

  W raportach  MAK  i Laska  nie ma  nic na temat  , gdzie  dokładnie znaleziono  czarną  skrzynkę  - czy zrobiono  to celowo ?

Bo  samo  miejsce  gdzie  po  "katastrofie" znajdowała się  czarna  skrzynka  z Tupolewa  zdradza  , że   wersja  MAK/Laska jest  fizycznie niemożliwa:  czarną skrzynkę znaleziono   jeszcze  przed  wrakowiskiem

image

Czarna skrzynka z prezydenckiego samolotu (Fot. Vesti24)

image

 Widać wyraźnie  że nie jest możliwe ,  aby czarna  skrzynka , nawet gdyby  jakimś cudem  wypadła  z miejsca  zamocowania w ogonie w tym  miejscu  -  najprędzej w momencie  pierwszego  zderzenia  części  ogonowej z podłożem-  nie mogla by po wypadnięciu znaleźć  się  w tym punkcie  , gdzie znaleziono ją na wrakowisku.

Kolejne  sekwencje  - schemat  zderzenia z podłożem  i miejsce  czarnej  skrzynki:

image

image

image


Dodatkowo:  - nie jest możliwe  by  czarna  skrzynka  po  zderzeniu  części  ogonowej  z podłożem leżała  na powierzchni - byłaby wbita  w  podłoże  jak młotem  -  raz  - gdyż  miała  jakąś prędkość  , nie wyhamowała  do zera  po oderwaniu  sie od konstrukcji - i po drugie  byłaby wbita  w podłoże  elementami  części  ogonowej  które przecież przemieszczały się  za nią.


Porównanie  zdjęć   miejsc  znalezienia czarnych skrzynek   w katastrofie  IŁa-76 na wyspie Timor

  i  Tu-154 w  Smoleńsku.

Katastrofa IŁ-76 na wyspie Timor; parametry  zderzenie  podobne -(zniszczenia  kadłuba  głównie wskutek  silnego  pożaru.)

image

i  czarna  skrzynka  Tu-154  w  Smoleńsku- znaleziona  w  błocie...

image

Narracja MAK/Laska  nie jest fizycznie możliwa  -  czego  należało dowieść.

Opublikowano: 11.07.2018 11:56. Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 12:02.
Autor: quwerty
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Od maja 2010 wskazuję na sprzeczność narracji MAK z elementarnymi faktami,śladami oraz prawami fizyki. "Jeszcze nigdy tak niewielu nie stanęło przeciw tak Wielu by bronić prawdy dotyczącej tragicznego zdarzenia lotniczego." "Jeszcze nigdy tak nie skompromitowało się środowisko techników, ekspertów, naukowców milcząc gdy do narzucania kłamliwej narracji łamie się elementarne prawa fizyki i ignoruje wiedzę."

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Wolniak A Pan próbuję wmówić , że ciężko pracującemu np.kopaczowi  piłki  należy...
  • @chris 61 To był skrót  myślowy -notka   jest o czymś innym ,więc nie rozwijałem tematu.
  • ale umie kombinować , wkręcać,  się robić  ( wielu) wodę z mózgu

Tematy w dziale Polityka