14 obserwujących
512 notek
482k odsłony
294 odsłony

Jak bloger YKW oczernia i fizykę newtonowską nagina - "katastrofa"w Smoleńsku.

Wykop Skomentuj7

YKW   znów  z  tym wysokoczył:

image

Tylko że to YKW ma  poważny kłopot z fizyka Newtona  i  od lat wspiera bzdury autorstwa jego klakierów, co pokażę niżej  obrazkowo, tak aby dla  kogoś  kto jest   fizyką  na bakier  było to jasne o co chodzi.

Astrofizyk to on jest ale fizyk ??  jak fizyk  kompromituje  się tylko.

Nie są zrozumiałe  motywy dlaczego ( nazywam si.ę Paweł Artymowicz)  po godzinach, w czasie  wolnym wypisuje takie  głupoty; jego pytać.

image


image

Przeciążenie pionowe  osiąga tu na samym szczycie  wykresu   1,5 BW ( Body weight ) czyli  1,5g.

******

A jaki to ma związek  z "katastrofą" w  Smoleńsku ?


Temat  pojawił się w 2010 roku  na forum Katastrofa  w  Smoleńsku  , gdy  kwestionowałem  wrzutkę  MAK na temat  rzekomego  przeciążenia  100g,  jakie  miało  by działać na wszystkich pasażerów  wskutek zderzenia  samolotu  z podłożem.


    Na to  internauta "qwakacz  "  zacytował  błędną opinię  z Wikipedii  , jakoby przy schodzeniu  po schodach  na ciało człowieka  działało  przeciążenie 8g.

   Gdy  napisałem że te 8g  to  bzdura  to zaczęła się nagonka na mnie  , w której  wzięło udział  co najmniej 6  fizyków  i paru inżynierów.....


   Najwyraźniej  tym osobnikom  brak  umiejętności  rozumienia  jak  liczby na papierze  przekładają sie  na  zdarzenia  realne,

I tak , gdyby  na  ciało człowieka  przy schodzeniu po schodach  działało przeciążenie  8 g  to  można  by było  zaobserwować skutki   w postaci np. :

-  większość  osób  spadała  by po schodach  po pierwszym kroku  ( tylko  sportowcy  mogli  by  schodzić  po schodach)

- osobom  z osteoporozą  pękały  by  kości :  piszczele  , kość  udowa

-  wiele  osób  doznawało by  pęknięć  kręgów  kręgosłupa

-  słabsze  schody  drewniane  pękałyby jak zapałki.

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości kto ma rację ?

image

Nawet  przy schodzeniu  po stromych  schodach   na ciało człowieka  mogą  działać  przeciążenia  rzędu  tylko  1,6g.


I ci  blogerzy  mają czelność  komentować  kwestię  przeciażeń 100g  jakie rzekomo  działały  na wszystkich  pasażerów  Tu-154- to była  wrzutka  służb rosyjskich dla  ..zamknięcia  tematu- pagibli  i wsio; tacy  blogerzy  jak technik  nudna-teoria, bardzo były fozyk Michał Jaworski, inżynier  paes_64, YKW (profesor)  !!!  , fizyk Jaki-taki, i jeszcze wielu wielu innych nie dają sobie rady  z tematem przeciążeń  na schodach  - z tych czy innych  względów-  jedni z braku  wiedzy  innni może  dla celowego  mieszania  w  głowach  inni tylko dlatego  by  mówić  jednym  głosem z  grupą propagandzistów  MAK, inni  żeby  oczerniać tych  którzy krytykują  raport MAK, a którzy  są w mniejszości.Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka