2 obserwujących
11 notek
6901 odsłon
331 odsłon

Lewarowanie francuskiej rewolucji 2.18

Wykop Skomentuj10

Pan Stanisław Michalkiewicz w „podwójnym nelsonie” wypowiadał się na temat obecnych wydarzeń politycznych zaczynając od tematu francuskiego. Stwierdził że wydarzenia francuskie są inspirowane i potęgowane działaniami amerykańskiej agencji CIA. (1) Według przypuszczeń pana redaktora podyktowane to zostało pogróżkami jakich miał się dopuścić prezydent Francji Emanuel Makron który jest zwolennikiem budowy armii Unii Europejskiej do obrony przed wojskami amerykańskimi. Bez względu na prawdziwość tej tezy należy zauważyć że oba te kraje, mianowicie Francja i USA należą do jednego paktu wojskowego – NATO. Sugestia pana Michalkiewicza że największym argumentem przemawiającym za aktywnym udziałem amerykańskich służb we francuskiej rewolucji jest niemiecki palec nad francuską bronią atomową jest chybiony. Co najmniej z dwóch powodów chybiony.

Nad wątpliwą logiką Michalkiewicza do porządku dziennego przeszedł senator Libicki w dzisiejszym programie publicystycznym „Woronicza 17”. Stwierdził on że obalenie prezydenta Emanuela Macrona skończy się wypromowaniem Frontu Narodowego i prorosyjskiej kandydatki na prezydenta Francji – Marii Lepen.

Tak się nieszczęśliwie składa dla zdolności analitycznych pana Michalkiewicza że fakt rosyjskiej inspiracji buntu żółtych kamizelek zaprezentowałem w artykule „Francuski Poznań'56”. Dziś z kolei AFP podaje cytuję:

 

„Przypuszcza się, że około 200 kont na Twitterze aktywnie rozprzestrzenia tzw. fake news i nagłaśnia treści mające na celu eskalację napięć społecznych nad Sekwaną. W ocenie brytyjskiego dziennika "The Times" fałszywe konta są kontrolowane przez rosyjskie służby specjalne, które podsycają atmosferę wokół francuskich protestów.”(2)
 

Jak należy rozumieć owe tweeterowe działanie wojny hybrydowej przeciw Francji? Tandem niemiecko-francuski który działał wspólnie zarówno w czasie konferencji bezpieczeństwa w Monachium jak i w sprawie Syrii na uzgodnieniach stambulskich (3) stanowi realne zagrożenie interesów rosyjskich. Spowodowane jest to przede wszystkim silną niemieckojęzyczną mniejszością w kluczowym regionie przemysłowym Rosji – na Uralu. Formalnie istnieje gospodarczo-polityczny sojusz niemiecko-rosyjski. Po cichu jednak Niemcy działają na szkodę Rosji tak na Ukrainie, na Uralu jak i w Unii Europejskiej. Niemiecka dominacja UE oraz próba budowania armii europejskiej to cios przede wszystkim w interesy i istnienie Rosji. Jeśli Bundeswera uzyska kontrolę nad francuskimi guzikami atomowymi stanie się równocześnie potęgą atomową. Technologia i moce produkcyjne dają Niemcom jednocześnie przewagę nad działaniami rosyjskimi w dowolnej dziedzinie gospodarki. W konsekwencji Rosja zostanie całkowicie zdominowana przez niemiecką politykę i podporządkowana pod niemiecką hegemonię zgodnie z planami Hitlera. Właśnie dlatego to właśnie rosyjska a nie amerykańska inspiracja współczesnej francuskiej rewolucji jest najbardziej prawdopodobna.

 

1https://www.youtube.com/watch?v=SW9Lu0PDjWo

2https://fakty.interia.pl/swiat/news-szczegolnie-drastyczne-zdjecia-ranny...

3http://niepoprawni.pl/blog/norwid/urocze-zdjecie-wedlug-prezydenta-dudy

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka