Już jutro wychodzi Windows 11. Ty też dostaniesz aktualizację. ZA DARMO

YouTube/Windows
YouTube/Windows
Premiera Windowsa 11 już jutro! Czego możemy spodziewać się po aktualizacji oprogramowania?

Już jutro po południu posiadacze komputerów z oprogramowaniem Windows 10 i wcześniejszych (pod jednym warunkiem) otrzymają powiadomienie o dostępności nowej wersji - Windowsa 11. Każdy będzie mógł zaktualizować swój komputer całkowicie za darmo, ale... Czy warto to robić?

Windows 11 - premiera już jutro

Windows 11 będzie można przetestować już jutro - taką możliwość otrzymają wszyscy posiadacze poprzedniej wersji oprogramowania - Windows 10. Nowa wersja została zapowiedziana bardzo niedawno - kilka miesięcy temu. Nie oznacza to jednak, że deweloperzy rozwijali nowy projekt w pocie czoła na kolanie - Windows 11 jest bowiem recyklingiem porzuconych wcześniej pomysłów.

Wszystko zaczęło się od planów wprowadzenia na rynek Windowsa 10X, które ostatecznie porzucono, a owoce tej pracy przeniesiono właśnie do Windowsa 11.

Zobacz: Finalista Nike o "faszyzmie" w Polsce. Ziemkiewicz: "Wolność słowa jest także dla kretynów

Resztę uzupełniono pracami prowadzonymi w ramach projektu Sun Valley, którego celem było zwiększenie spójności wizualnej interfejsu użytkownika Windowsa 10.

Windows 10 czy 11?

Windows 11 nie jest więc całkiem nowym systemem. To po prostu znane wszystkim użytkownikom "dziesiątki" oprogramowanie, w którym odświeżono interfejs użytkownika, dodano nowe mechanizmy bezpieczeństwa i optymalizację z Windowsa 10X i z obsługą technik przetwarzania gier, inspirowanych działaniem konsoli Xbox.

Nowe oprogramowanie powinno być dostępne już jutro ok. godz. 17:00 czasu polskiego. Możliwość aktualizacji oprogramowania pojawi się jako opcjonalna aktualizacja w usłudze Windows Update.

Co ciekawe z aktualizacji będą mogli skorzystać również użytkownicy starszego oprogramowania - Windows 7 i Windows 8.1, pod warunkiem, że wcześniej skorzystali z darmowego uaktualnienia do Windowsa 10 - nawet jeśli z jakichś powodów zrezygnowali później z aktualizacji.

Zobacz: Powstanie Ministerstwo Sportu. Znamy nazwisko nowego ministra

Wymagania sprzętowe dla Windowsa 11

Aby wgrać nowe aktualizację oprogramowania, komputer musi mieć przynajmniej:

  • 4 GB RAM
  • 64 GB pamięci
  • UEFI z włączoną funkcją Secure Boot
  • Moduł TPM 2.0
  • Układ graficznego zgodny co najmniej z DirectX 12 i WDDM 2.0
  • Wyświetlacz o rozdzielczości 720p, 8-bitowym kolorze i o przekątnej wyższej niż 9 cali
  • Aktywną łączność internetową (tylko dla Windows 10/11 Home)
  • Windows 10 w wersji 2004 lub nowszej (starsze wersje mogą być uaktualnione wyłącznie na czysto).
  • 1-gigahercowy procesor z dwoma rdzeniami

Warto czy nie warto?

Tego czy warto aktualizować Windowsa do najnowszej wersji dowiemy się tak naprawdę dopiero za jakiś czas, kiedy użytkownicy sami na sobie przetestują nową wersję. Za kilka tygodni warto wrócić do tematu i poczytać, co o aktualizacji myślą inni użytkownicy Windowsa. Szczególnie istotne będzie to dla tych, którzy korzystają ze swojego Windowsa w pracy - warto zarezerwować sobie chwilę, by przyzwyczaić się do nowego oprogramowania, zamiast rzucać się na głęboką wodę, a potem denerwować się, że nie wiemy od razu, jak wszystko funkcjonuje w Windowsie 11.


WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie