Ojciec 1500 plus Ojciec 1500 plus
405
BLOG

I przed szkodą i po szkodzie głupi - porównanie sytuacji ze zdrajcami Czeczko i Szmydtem

Ojciec 1500 plus Ojciec 1500 plus Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 5


Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie"

Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,

Nową przypowieść Polak sobie kupi,

Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Jan Kochanowski


Nie, nie napiszę artykułu. Koniec to koniec. 

Wkleję tylko linki do czterech artykułów, aby każdy myślący mógł porównać sobie sprawy dwóch zdrajców: szer. Emila Czeczko i sędziego Tomasza Szmydta, porównać zarówno ROZSĄDNE REFLEKSJE tych, co się na podzielenie takowymi refleksjami odważyli jak i KOMENTARZE POLITYKÓW  dotyczące tamtej i tej sprawy - zarówno te PODŁE i GTŁUPIE jak i te bardziej umiarkowane i stonowane. 

I co najważniejsze - aby każdy myślący odpowiedzieć sobie na pytanie: CZY KTOKOLWIEK: PAŃSTWO, SŁUŻBY, POLITYCY, MEDIA, DZIENNIKARZE itp... "ODROBIŁ LEKCJĘ", WYCIĄGNĄŁ WNIOSKI Z TAMTEJ SPRAWY I "ZDAŁ EGZAMIN" DZIŚ???

Czy dziś jest lepiej, czy dużo gorzej?

Czy dziś jesteśmy bezpieczniejsi i lepiej chronieni czy wręcz przeciwnie? 


Artykuł 1.

Jacek Raubo

KOLEJNA WAŻNA LEKCJA „GRANICZNEJ” POKORY [OPINIA]

21 grudnia 2021

https://wei.org.pl/2021/blogi/bezpieczenstwo/jacek-raubo/kolejna-wazna-lekcja-granicznej-pokory-opinia/


Artykuł 2. 

Ojciec 1500 + 

Dzień zdrajców

21 grudnia 2021 

https://www.salon24.pl/u/ojciec1500/1190211,dzien-zdrajcow 


Artykuł 3. 

Patryk Słowik 

Sędzia Szmydt a sprawa polska [OPINIA] 

6 maja 2024

https://wiadomosci.wp.pl/sedzia-szmydt-a-sprawa-polska-opinia-7024628899204032a 


Artykuł 4. 

Redakcja "Onetu" (bez podpisu)

Sędzia znany z afery hejterskiej szuka azylu na Białorusi. "Co oferuje Łukaszence?" 

6 maja 2024

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sedzia-znany-z-afery-hejterskiej-szuka-azylu-na-bialorusi-komentarze-w-sieci/q1vdwmw,79cfc278 


Porównanie refleksji skłania do gorzkiej zadumy, a porównanie komentarzy do jeszcze bardziej gorzkich wniosków. Putinowskie służby robią z naszym krajem co zechcą... ale polityczne okładanie się musi trwać. The Show Must Go On!

Kto ze zdrajcami trzyma, ten także sam zostanie zdradzony. 

Dedykuję te słowa zarówno tym ze strony "PiS-owskiej" co jak naiwne dzieci dali się złapać "Małej Emi" - ówczesnej żonie Szmydta, która najpierw zaproponowała im zorganizowanie grupy obsmarowującej innych sędziów, po czym sama jako "sygnalistka" (to nowa, "europejska" nazwa starych, potiomkinowskich "kapusiów) pobiegła do "wolnych mediów" aby donieść o "aferze hejterskiej" jak i stronie "PO-wsko TVN-owskiej" która dopiero co cieszyła się pozyskaniem tego zdrajcy jako kolejnego "świadka koronnego" który jest gotów obciążać ekipę PiS. "

"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy."

Przynajmniej nie trzeba się później wstydzić... i dziwić, że świnia zachowała się jak świnia, hiena jak hiena, a zdrajca jak zdrajca. 

Dlaczego "Ojciec 1500 +"? Z czystej przekory, na złość tym, co widzą w nas "patologię". Błędem, jaki popełniłem prowadząc mój wcześniejszy blog polityczny (Peacemaker) było wdawanie się w dyskusję z trollami i hejterami. Dlatego tutaj przyjmę radykalną strategię wobec osób rozwalających dyskusję i naruszających dobra innych - będę usuwał drastyczne komentarze, banował trolli i hejterów, a omentarze najbardziej ośmieszające hejtera pozostawiał dla potomności ku przestrodze (o nile nie naruszają prawa i dóbr osobistych. Jeśli chcecie mnie tu wkręcać w swoją spiralę nienawiści, to odpuśćcie sobie. "I got a peaceful easy feeling" jak to śpiewała moja ulubiona grupa The Eagles i nie mam zamiaru tego popsuć ani zmieniać.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo