Natenczas Wojski... Natenczas Wojski...
267
BLOG

Szczery chłopak, czyli debiut Szłapki

Natenczas Wojski... Natenczas Wojski... Polityka Obserwuj notkę 9



Rzecznik rządu Adam Szłapka na antenie Polsat News zdradził, na ile dni wystarczą zapasy ropy naftowej, które ma Polska. Ujawnienie takiej informacji publicznie wywołało lawinę krytyki w sieci.

Pytania o bezpieczeństwo energetyczne i wystarczającą ilość ropy naftowej pojawiły się po ataku USA na Iran. W odwecie Iran może zamknąć cieśninę Ormuz, przez którą przepływa 1/5 światowego obrotu ropy naftowej. Gdyby doszło do tego scenariusza, cena rop naftowej może bardzo znacznie wzrosnąć.

Zgodnie z prawem Polska musi mieć zapasy ropy naftowej na co najmniej 90 dni. Szłapka na antenie Polsat News zdradził, że dokładnie ma je na 96 dni.

Mamy duże zapasy ropy naftowej – na 96 dni. Mamy bardzo zdywersyfikowane kierunki dostaw i dobrze przygotowane procedury. Tutaj nie ma żadnych obaw

https://wpolityce.pl/polityka/733197-nieodpowiedzialne-szlapka-ujawnil-dane-dot-zapasow-ropy


Szkoda, że Szłapki nie zapytano o zapasy żywności, stan cukru, soli, makaronu, mąki, mięsa wołowego i drobiowego bo wtedy wiedzielibyśmy jakie zapasy pilnie należy zrobić.

Nie zapytano Szłapki także o stan amunicji w armii i jej liczebność, zdolność relokacji oraz gotowość bojową, np.artylerii, lotnictwa, albo marynarki wojennej. Ale nie traćmy nadziei, zapewne pan rzecznik powołany dla kreowania pozytywnej atmosfery wokół reformatorskich sukcesów rządów ferajny spod ciemnej gwiazdy nie przegapi kolejnej okazji, aby tą wiedzą z zainteresowanymi się podzielić.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (9)

Inne tematy w dziale Polityka