14 obserwujących
113 notek
75k odsłon
828 odsłon

Jak D. Tusk i J. Kaczyński pozbawili Polskę broni atomowej

Wykop Skomentuj7


Nie mniej prace zostały rozpoczęte i dwa nasze reaktory Ewa i Maria zaczęły produkować wysoko wzbogacony uran, tak zwany - highly enriched uranium HEU. Również W. Jaruzelski nie zaniechał knucia w sprawie broni atomowej, zwłaszcza, gdy jego osobisty wywiad doniósł mu, że Moskwa i Wschodni Berlin zaczynają się kręcić znów wokół naszych ziem zachodnich.


Po wyzwoleniu Prezydent Lech Wałęsa starał się pozyskać dla Polski pociski balistyczne z uzbrojeniem atomowym i neutronowym, rozmieszczone w bazach posowieckich na terenie Polski. Rosjanie byli skłonni oddać je nam i tego w rzeczywistości dotyczyły rozmowy, które prowadzono na ten temat z Rosjanami, a które to rozmowy, rząd Olszewskiego okrzyknął zdradą narodową, zgodnie ze staropolską zasadą: „jak Rosja nie może, to patriota polski pomoże.”


 Kwaśniewski udawał, że nic o gromadzonym uranie nie wie, zaś rząd PiS zaczął przejawiać pewne zainteresowanie, ale szybko przywołano ich do porządku. Tu pewna informacja. St. Tymiński, gdy pierwszy raz przyjechał do Polski na zaproszenie SOLIDARNOŚCI Regionu Łódzkiego zaproponował pójście w kierunku broni masowego rażenia proponując, aby ładunki taktyczne rozmieścić w naszych ambasadach w Berlinie i Moskwie oraz konsulatach. Wówczas pomysł chóralnie wyśmiano, jako z zakresu SF. Cóż na to powiesz czytelniku, gdy oto, w jakiś czas, gdy polski establishment wyszydził pomysł Tymińskiego - USA ogłosiła, że właśnie rozbroiła swoje ładunki atomowe w ambasadach na terenie byłych „satelitów” sowietów. Okazało się, że jednak Tymiński wiedział, co mówi.


Tak docieramy do roku 2008, gdy mamy już 700 kg wzbogaconego HEU, co daje nam możliwość wyprodukowania 28 – 30 bomb atomowych i stawia nas w rzędzie 10 państw mogących w błyskawicznym tempie wyprodukować WŁASNĄ BROŃ ATOMOWĄ, czyli zabezpieczyć się przed wrogami i zmienną koniunkturą polityczną. W nomenklaturze NATO kraje takie określa się – weapons usable nuclear materials. Zgromadzony w naszym kraju materiał, poza państwami posiadającymi broń atomową, stanowił największy potencjał militarny w zakresie atomu składowanego na świecie. Byliśmy więc w podobnej sytuacji, co Izrael. Z jedną różnicą. W Izraelu, czy rządzi lewica, czy prawica, są to prawdziwi patrioci wierni swojemu państwu i narodowi.


Tymczasem w Polsce władzę zdobyła koalicja PO – PSL … i od 2008 roku do października 2016 roku przekazano Rosji 700 kilogramów wzbogaconego uranu rozbrajając Polskę całkowicie. Wywożenie uranu rozpoczęto na podstawie umowy między D. Tuskiem a W. Putinem zawartej w 2008 roku. W 2009 wywieziono 251 kg. Kulminacja transportu nastąpiła, gdy w pięciu transportach w sumie wywieziono 450 kilogramów między październikiem 2009 a kwietniem 2010. Wywożono najpierw autami ze Świerku do pociągu. Następnie pociągiem do Gdańska i z Gdańska drogą morską do Murmańska i dalej do Mayaku. Po tym okresie zmieniono sposób transportu i rozbrajania Polski. Uran zaczęto wywozić samolotami. Pierwszy raz w historii świata zastosowano taki rodzaj transportu za pomocą AN-124. Ostatnie 11 ładunków, w sumie 61 kilogramów, drogą morską wywieziono z Gdańska do Rosji … już po objęciu władzy przez PiS. Przyśpieszenie wywożenia uranu nastąpiło po wizycie Obamy w Pradze w 2009 roku. Proces rozbrajania Polski zakończył się pod koniec 2016 roku takim przekształceniem reaktora Maria, aby nie można było już pozyskiwać uranu. Jak powiedział, z głęboką ironią, ekspert USA do spraw broni nuklearnej – „polska klasa polityczna podeszła do bezpieczeństwa własnego państwa w sposób wielce innowacyjny”. Zatem głosujcie, mądrzy inaczej, a to na PiS, a to na PO, a i tak obudzicie się z kajdanami na nogach i rękach. Rozbrojenie Polski odbyło się cichcem poza demokratyczną debatą na zasadzie zmowy za plecami nas Polaków, między premierem Polski a możnowładzcą Rosji, która ciągle grozi Polsce atakiem atomowym. Wielki patriota, który przyszedł po złym Tusku pozwolił na kontynuowanie procederu rozbrojenia Polski. Wspaniale wstaliśmy z kolan! Brawo PO. Brawo PiS.                   


Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka