Blog
pesymizm
estamos
20 obserwujących 330 notek 300076 odsłon
estamos, 10 lipca 2018 r.

Rządy PiS to edukacja roszczeniowa

1237 86 0 A A A

Propaganda sukcesu dawno zalałaby Polskę falą większą od biblijnego potopu, gdyby nie to, że coraz mniej ludzi ogląda telewizję. Poza czasem mundialu, kiedy to mamy mały interwał w dźwiękach głoszących przewagi rządu PiS na każdym polu bitwy. Również tym, gdzie rząd przyjmuje strategię czołgania, szczególnie pod ostrzałem z Tel Awiwu. Jednak przedziwnym zbiegiem okoliczności PiS -owi szczęście sprzyja. Świadczy o tym poparcie jakim się cieszy dziś rządząca partia. Dawna gierkowska propaganda to czasy odległe na tyle, że już okryte mgłą zapomnienia. Wszyscy wiemy, że była ale w całkiem innych okolicznościach a wielu z nas, którzy mieli nieprzyjemność doświadczyć jej osobiście uważa, że to całkiem inne czasy i  niemożliwe do porównywania.

Jak można w kilku słowach określić szczęście PiS? Słuchając wielu, byłych już zwolenników PO a dziś gorących zwolenników PiS, można określić przyczynę.  Koalicja PO- PSL zadłużała Polskę i wszystko, gdzie tylko była okazja, kradła a PiS jest kochany, bo rozdaje. Argument, że dług cały czas rośnie nie trafia zbytnio do świadomości, bo lud dziś "wyedukowany", ma internet i odpowiada, że inni są zadłużeni jeszcze bardziej i co można na takie dictum acerbum rzec. Zwykle podaję argument, że najbardziej są zadłużone USA, ale niech ktoś się odważy powiedzieć im "check". Taki nawet nie zdążyłby się zdziwić. Innymi słowy kłania się przysłowie - "Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie". 

Jak wiemy awaryjność maszyny jest równoznaczna z awaryjnością najsłabszego jej elementu. Mądrość społeczeństwa, natomiast, jest taka jaką przejawia jej najgłupsza część składowa. Może nie jeden element ale jakiś podzbiór. A tą mądrość można porównać do mądrości dziecka, które jest przyzwyczajone do codziennego cukierka po południu lub do słodkiego "Kubusia". Spróbujcie takiemu szkrabowi odmówić. Albo pójdzie do dziadków i tam dostanie albo do drugich dziadków, kiedy jedni chcą go odzwyczaić. Obawiam się, że podobnie będzie ze społeczeństwem wyedukowanym przez PiS w roszczeniach. W przypadku finansowej zapaści, która już dziś może być wywołana przez międzynarodową finansjerę, społeczeństwo polskie wybierze Zandberga i podobnych. Przykład grecki mówi sam za siebie. Lud szybciej podetnie sobie żyły tępym nożem niż zrezygnuje z cukierka. Cukierek ma być i koniec.

Historia ludzkości to historia walki o niewolników. Od mroków dziejów nic się pod tym względem nie zmieniło. Zmianie uległy jedynie narzędzia walki i sposoby zniewolenia. Jednak zawsze niewolnik musi mieć wpojoną świadomość, że bez pana sczeźnie marnie. PiS, być może bez takiej intencji, wpaja ludziom przekonanie, że dobrym jest państwo opiekuńcze. Ludzie to chwytają i przyjmują z radością. Może nie wszyscy, ale ogromna większość. Jesteśmy leniwcami chętnie przekazujemy decyzje  i odpowiedzialność za nie na innych. Innych, czyli w tym wypadku polityków. Celebryckie miernoty, których jedyną zaletą i przewagą nad ludźmi mądrymi jest wirtuozja w brylowaniu. Potrafią kręcić słowami jak diabeł ogonem. PiS edukuje masy ( to tak w stylu marksistowskim ), że opieka tych miernot ludzkich, karykatur homo sapiens nad tymi "masami" to "dobra zmiana".  

Na tym tle rozważania kto jest gorszy, złodzieje z PO-PSL, czy PiS zostawiam ewentualnym komentatorom.

Moim skromnym zdaniem są jeszcze inne wybory niż złodzieje czy opiekuni.

Opublikowano: 10.07.2018 17:53.
Autor: estamos
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Chodzi o to aby nie weszła do sejmu Wolność w koalicji z narodowacami i innymi. Kukiz się...
  • @Thadd Prawda.
  • @jce  Ziemia jest wklęsała. Proszę sprawdzić swoje buty i zwrócić szczególną uwagę...

Tematy w dziale Polityka