Blog
'pisanie' - po prostu
Maciej Markisz
0 obserwujących 78 notek 20056 odsłon
Maciej Markisz, 17 kwietnia 2017 r.

Kaczyński ponad Macierewiczem

842 6 2 A A A
otwarta licencja
otwarta licencja

Właśnie na ,,Prawicy.net'' przeczytałem, że kariera Kaczyńskiego (według jednego pana) skończy się bardzo szybko - po publikacji rewelacji smoleńskich po pracy nowych komisji.

Jakiś pan napisał (cyt.): ,,Pierwszy dzień ogłoszenia udowodnionej "prawdy smoleńskiej" będzie ostatnim dniem Kaczyńskiego w polityce.''

Nie uważam tak. Warto poddać chłodnej ocenie karierę i działania Kaczyńskiego przez wiele ostatnich lat.

Uwaga użytkownika ,,Prawicy.net'' jest zasadna, jednak ta sytuacja według mnie nie wydarzy się. Zupełnie nigdy nie wydarzy się.

Kaczyński ma za dużo charyzmy i instynktu ,,zwierzęcia politycznego''.

Uważam zdecydowanie, że świadomie pozwala, a być może nawet nakręca: intensywności Macierewicza. W razie czego: z karierą pożegna się ostatecznie skompromitowany Macierewicz. Kaczyński jest całkiem nieco z boku w układzie odniesienia z Macierewiczem i Smoleńskiem.

Kaczyński zbyt dobrze operuje już wieloma kartami, by popełnić błąd.

Zwróćmy uwagę, że w komicznej sprawie Misiewicza - konsekwencje i odpowiedzialność państwa i rządu - poniósł on sam: Misiewicz - prosty (były) aptekarz!

Kaczyński jest - w realiach polskich - coraz bardziej sprawny, coraz bardziej skuteczny i... ,,lepszy''!

Macierewicz wciąż ma mocną pozycję - wciąż, ale to się może zmienić - jest dzięki temu na widelcu i jest w zasadzie number one. Jak trzeba będzie, to okaże się, że zbyt sobie nagrabił wieloma sprawami, a konto ma właśnie cały czas mocno obciążane i przeszłością, i teraźniejszością.

Mocny i odporny (z ugruntowaną pozycją) Macierewicz jest arcy-genialnym wentylem Kaczyńskiego. Wentylem niemalże pancernym. I jednakże trzymanym na: ,,ostateczną ostateczność''. Kaczyński jednak, gdy będzie trzeba, za ,,spust'' wentyla - pociągnie. Pociągnie bardzo zdecydowanie, bez wahania.

Kaczyński w razie czego (problem zwolenników i wielbicielek Macierewicza) wcale nie podepcze brodacza. Nie będzie żadnej dalszej wojenki Kaczyński v Macierewicz. Prezes po prostu w bardzo sprytny sposób Macierewicza odsunie na dalszy plan.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękuję jednak za kulturalną i merytoryczną polemikę. To w internecie coraz rzadsze....
  • Wiem. Jednak nadal porównanie do Sokoła opartego na bardzo starych helikopterach jest...
  • Pan @Robert Knapik Nie wiem, gdzie Pana złapać, więc odpowiadam tutaj :) Francuscy specjalsi...

Tematy w dziale Polityka