Tędy i owędy
Nie siedzę okrakiem na barykadzie!
83 obserwujących
2383 notki
3037k odsłon
  292   1

Kara śmierci a Sławomir Sierakowski

Sławomir Sierakowski, skrajnie lewicowy publicysta, założył zbiórkę na zakup drona Bayraktar dla Ukrainy.

W pierwszej chwili byłam pewna, że dron ma dostarczać Ukraińcom na terenach, na których toczy się wojna, jedzenia, lekarstw czy ubrań. Okazuje się, że nic z tego - dron ma być wykorzystany w celach czysto militarnych. Jak mówi lewicowiec "Wszystkie bardzo mocne ciosy możliwe były dzięki tym supernowoczesnym dronom". Innymi słowy: dron będzie bombardować wybrane cele wojskowe Rosji - w tym, oczywiście, ludzi.

Znany prawicowy publicysta Łukasz Warzecha napisał o zbiórce bardzo dobrą, przemyślaną i uargumentowaną notkę: https://www.salon24.pl/u/lukaszwarzecha/1236899,nie-dorzuce-na-bayraktara , za którą ruskie onuce potraktowały go jak ruską onucę.

Ja nie będę powtarzać argumentów Warzechy - nie ma potrzeby. Zwłaszcza, że moją uwagę zwrócił zupełnie inny aspekt zbiórki na dron, a mianowicie krańcowa hipokryzja.

Po pierwsze - kupując dron od Turcji, Sierakowski i wszyscy darczyńcy wspierają kwotą 22,5 mln zł krwawy reżim. Taki prawdziwy krwawy reżim: jeśli ktoś nie wie, ile ofiar (własnych obywateli, ale i Kurdów eksterminowanych od lat) ma Erdogan, to niech sprawdzi w internecie.

I po drugie: oczywiście Rosjanie to napastnicy, ale sama propaganda ukraińska twierdzi, że wielu z rosyjskich żołnierzy to jeszcze nastolatkowie, którzy marzą tylko o jednym: dezercji. Podobno żołnierze są rekrutowani w Rosji na siłę i walczą wbrew własnej woli. Prawdopodobnie duża część tych chłopców nigdy nikogo nie zabiła, a jednak towarzysz Sierakowski chce kupić dron, który będzie ich zabijać.

Jednocześnie towarzysz Sierakowski, podobnie, jak i całe środowisko, z którego się wywodzi, sprzeciwia się ostro wprowadzeniu kary śmierci w Polsce. Czyli: dla towarzysza Sierakowskiego jest czymś niedopuszczalnym wykonanie kary śmierci na takim np. Trynkiewiczu, któremu udowodniono zgwałcenie i zabicie czterech chłopców, natomiast nie widzi on nic zdrożnego w bombardowaniu niewinnych, być może, Rosja.

Ot, taka ciekawostka psychologiczna. Czy mnie ona dziwi?

Absolutnie nie; wiadomo, że lewactwo chroni morderców i inną patologię, bo czuje się tożsamościowo bliska tej mentalności. Niemniej, złapanie takiego lewaka na takiej niekonsekwencji to jest bardzo smakowity kąsek!

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale