Xiaomi musi się tłumaczyć. Wściekli użytkownicy napisali list otwarty

Pixabay/amar-rockz
Pixabay/amar-rockz
Xiaomi w prawdziwym ogniu krytyki. Chiński producent mierzy się z problemami z MIUI, co przekłada się na coraz większą wściekłość użytkowników, którzy w liście otwartym żądają od Xiaomi lepszego wsparcia dla globalnych wersji oprogramowania.

Xiaomi mierzy się z krytyką

Xiaomi musi mierzyć się z falą krytyki ze strony użytkowników. Problem eskalował do tego stopnia, że właściciele urządzeń sygnowanych logiem chińskiego producenta zdecydowali się napisać do Xiaomi list otwarty, w którym przypominają, że ideą, która od początku przyświecała marce, było produkowanie tanich urządzeń wysokiej jakości.

Xiaomi zdobyło serca użytkowników również ze względu na w pełni konfigurowalny i otwarty system. Niestety, na niekorzyść użytkowników, producent odszedł od tej koncepcji, a brak personalizowanych elementów stał się dla klientów sporym problemem. Niedostępne stały się motywy, a aplikacje Xiaomi zostały zastąpione zamiennikami od Google'a.

Kolejną kwestią, którą podnoszą użytkownicy Xiaomi, jest problem z MIUI Global ROM, które nie jest najlepiej zoptymalizowane w przeciwieństwie do chińskiej wersji. Ponadto niedopracowane aktualizacje OTA zawierają liczne błędy, które na naprawę muszą długo czekać.

Zobacz także:

Gorsza funkcjonalność globalnej wersji MUI

W otwartym liście do Xiaomi użytkownicy zarzucają również producentowi, że funkcjonalność chińskiej i globalnej wersji MIUI różnią się od siebie na niekorzyść wersji globalnej. Funkcjonalność chińskiego ROM-u jest bardziej przemyślana i bogatsza. Oprócz tego samo oprogramowanie układowe działa stabilniej.

Wiele błędów dotyczy również optymalizacji. Dla przykładu telefony Xiaomi Mi 10 Pro sprzedawane na chińskim rynku robią lepsze zdjęcia.

Problemem jest zbyt duża liczba urządzeń

Jako przyczyn dużej części problemów autorzy listu dopatrują się przede wszystkim w zbyt dużej różnorodności modeli. Ich zdaniem producent wypuszcza zbyt wiele modeli, w związku z czym powstają problemy z zapewnieniem wsparcia i eliminowaniem na bieżąco błędów przez programistów. 

Tym samym cena urządzeń Xiaomi stale rośnie, co również negatywnie wpływa na odbiór marki wśród konsumentów.

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka