Po Tallinie będą jeździły tramwaje z Bydgoszczy. PESA ma kontrakt na ponad 50 mln euro

Tramwaj Twist, fot. pesa.pl
Tramwaj Twist, fot. pesa.pl
PESA Bydgoszcz zwyciężyła w przetargu na dostawę dla stolicy Estonii Tallina ośmiu niskopodłogowych tramwajów z opcją dostarczenia kolejnych 23 pojazdów - poinformował specjalista ds. PR w fabryce Piotr Mazurek.

Operator komunikacyjny Tallinna Linnatrasport ogłosił postępowanie przetargowe w czerwcu 2021 roku. Po prekwalifikacjach, które odbyły się w sierpniu 2021r., ostatecznie 19 listopada 2021 oferty złożyli: PESA Bydgoszcz, CAF i Skoda. Komisja przetargowa Tallinna Linnatrasport wybrała polskiego producenta.

PESA zaoferowała trójczłonowy tramwaj z rodziny Twist o długości 28,56 metra, mogący przewieźć do 300 pasażerów, w tym 65 miejsc siedzących). Okres eksploatacji tramwajów jest określony na 35 lat. Prędkość konstrukcyjna to 80 km/h, a eksploatacyjna - 50 km/h.

Wartość kontraktu (podstawowe zamówienie i opcja) to 52 mln euro. Na skorzystanie z prawa opcji zamawiający ma do 16 miesięcy. Dostawa niskopodłogowych tramwajów z zamówienia podstawowego rozpocznie się w trzecim kwartale 2024 roku. PESA zaoferowała 48 miesięcy gwarancji na swoje pojazdy.

Umowa pomiędzy Tallinna Linnatrasport i Pesą zostanie zawarta w maju 2022 roku w Bydgoszczy.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka