Niemiecka chemia zalewa Polskę. Na rynek wchodzi właśnie największy gracz

By Wegavision - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39234969
By Wegavision - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39234969
Drogerie dm, największy gracz na kosmetycznym rynku w Niemczech, otworzyły pierwszą placówkę w Polsce. Powalczą o szybko rosnący rynek - pisze piątkowy "Puls Biznesu".

Dm drogerie wchodzi do Polski

"W Polsce będzie jeszcze więcej chemii z Niemiec. Do Rossmanna, który przez dwie dekady zdołał wypracować sobie na polskim rynku pozycję zdecydowanego lidera, dołącza właśnie jego największy niemiecki konkurent — drogerie dm. W czwartek firma otworzyła pierwszą placówkę we Wrocławiu, na której uruchomienie przeznaczyła 0,4 mln euro. Nieco wcześniej ruszył sklep internetowy" - czytamy w "PB".

Jak pisze dziennik, Polska to dla drogerii dm 13. rynek zagraniczny. "Cała grupa w ubiegłym roku wypracowała 12,3 mld euro przychodów, na co pracowało ponad 3,8 tys. drogerii" - poinformowano.

Czytaj: Ukraińcy robią Rosjanom demolkę. Ultranowoczesny śmigłowiec jest już tylko wspomnieniem

Dm drogerie będzie konkurencją dla sieci Rossmann

"PB" zauważa, że zdecydowanie największą siecią drogerii w Polsce jest niemiecki Rossmann, który otwiera najwięcej nowych placówek. W 2021 r. sieć poszerzyła się o 91 drogerii i na koniec grudnia miała ich 1578 w ponad 600 miastach. Wygenerowała 9,6 mld zł przychodów, o 9,3 proc. więcej niż w 2020 r., obciążonym efektami pandemii i czasowym zamknięciem sklepów, oraz 981 mln zł zysku netto - napisano.

Według gazety Rossmann, który odpowiada za jedną czwartą sprzedaży artykułów kosmetycznych w Polsce, chce w tym roku utrzymać tempo ekspansji.

"Dwaj niemieccy giganci rywalizują ze sobą już w kilku krajach. Poza rodzimym rynkiem obie sieci mają placówki m.in. na Węgrzech i w Czechach. Na tych dwóch rynkach liderem są drogerie dm, Rossmann ma słabszą pozycję" - czytamy.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka