Blog
TELAWIW OnLine: Prawda leży na wierzchu
Eli Barbur
Eli Barbur Szef serwisu TELAWIW OnLine.
159 obserwujących 1550 notek 2431189 odsłon
Eli Barbur, 13 czerwca 2017 r.

PORĄBAŃCY Z NYT.

1224 16 0 A A ATELAWIW OnLine: Według „New York Timesa” Donald Trump, wygadując się rzekomo w zeszłym miesiącu przed odwiedzającymi go w Białym Domu rosyjskimi oficjelami - ujawnił, że Izraelczycy zhakowali komórkę hordy IS w „Syrii” - przygotowującą materiał wybuchowy niewykrywalny dla aparatury w portach lotniczych.

@

To właśnie dlatego Amerykanie i Anglicy zakazali pod koniec marca zabierania w ręcznym bagażu laptopów i tabletów w rejsach z 8 krajów arabskich i z Turcji. Fake newsa jakoby Trump wsypał Izraelczyków przed Rosjanami wrogie wobec niego media w USA podały przed prezydencką wizytą w Jerozolimie, zaznaczając, że wskutek tego Mossad stracił wtykę w szeregach IS. Cała ta afera z sugestiami, że Moskwa z kolei podzieli się informacjami z Iranem miała zapewne na celu zakłócenie wizyty Trumpa w Izraelu, co na szczęście się nie udało Teraz dla odmiany „New York Times” bełkocze, że dane o materiale wybuchowym IS zdobyte zostały w wyniku cyberoperacji. Wychodzi na to, że gdyby Moskwa nie powiadomiła Persów o izraelskich możliwościach w tym względzie, zrobiłaby to teraz ta nowojorska lewacka szmata opętana nienawiścią - zarówno do Trumpa, jak Izraela.


image@

FOTA DNIA: Proszę, jaki Bollywood...Indyjski szef sztabu i dowódca marynarki ADM Sunil Lanba w Izraelu (głównie kupują izraelskie rakiety); premier Narendra Modi, który jest osobistym przyjacielem Netanjahu przyleci 4 lipca.


TELAWIW OnLine: UWAGA – zaciska się dopingowana ostro przez Saudów międzynarodowa pętla ekonomiczna wokół Kataru. Chiński COSCO, czwarty co do wielkości armator kontenerowy świata zawiesza rejsy do tego emiratu w ślad za podobnymi sankcjami Hongkongu i Singapuru. Katar uzależniony jest całkowicie od importu podstawowych artykułów – zaczyna też odczuwać dotkliwie bojkot finansowy: setki tysięcy zatrudnionych tam w niewolniczych warunkach gastarbeiterów... nie może wysyłać kasy rodzinom w Azji. Jedynie Iran i Turcja staraja się jakoś pomóc, zwiększając dostawy drogą powietrzną.


TELAWIW OnLine: W Izraelu nasila się dyskusja nad rządowym projektem „kodu etycznego dla wyższych uczelni” mającego uniemożliwić wreszcie prowadzenie patologicznej lewackiej, propalestyńskiej propagandy...w ramach zajęć akademickich. „Nie może być tak dalej, że wykładowcy pobierający kasę od państwa agitują przeciwko temu państwu, wzywając jednocześnie do bojkotowania własnych uczelni za granicą” - oznajmił dziś na cotygodniowym posiedzeniu rządu min. szkolnictwa Naftalij Bennett. Wg niego kod etyczny opracowany został na podstawie wieloletnich doświadczeń amerykańskich, a ja dodam BTW :): rozkręcająca się wreszcie na poważnie szeroka kampania ODLEWACZANIA prowadzona przez obecny rząd Benjamina Netanjahu – obejmuje też elektroniczne media publiczne i formaty kulturowe (kino & teatr). Nie jest to oczywiście zbyt łatwe, bo zmarniałe politycznie, acz nadal wrzaskliwe lewactwo zakorzeniło się tam od zarania i trzyma się tych ostatnich bastionów pazurami, ale spokojnie, damy radę :).


TELAWIW OnLine: Izrael w porozumieniu z Egiptem i władzami Autonomii Palestyńskiej (AP) w Ramallah postanowił odciąć prąd Strefie Gazy, gdyż rządzący tym terytorium islamski Hamas zalega z płaceniem rachunków...Dotychczas należności te pokrywane były przez Ramallah lub z petrodolców przekazywanych przez Katar – oba te źródła wyschły teraz jednak gwałtownie, gdyż naciskana przez Saudów i Egipcjan Doha nie może dalej wspierać finansowo Hamastanu, zaś ekipa Abu-Mazena w Ramallah odmawia sypania kasą, żeby zmusić w ten sposób hamasowców do dobrowolnego zrzeczenia się władzy na tym obszarze przechwyconej nielegalnie 10 lat temu. Widać z tego wyraźnie, że jest to skoordynowana akcja mająca na celu uwolnienie się od Hamasu przy okazji konfliktu z Katarem, czyli upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu... Tymczasem w pozbawionej elektryczności Strefie Gazy lada moment może wybuchnąć kryzys humanitarny, natomiast przyciskany do muru Hamas grozi wznowieniem ataków rakietowych na skupiska ludności cywilnej w Izraelu, co skończyłoby się całkowitym zgnieceniem tej hordy przez Cahal (IDF). - (wykorzystanie tylko za ew. zgodą serwisu telawiwonline.com).
Opublikowano: 13.06.2017 17:42.
Autor: Eli Barbur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin) free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Trump samemu nie daje rady i musi zabiegać o poparcie mainstreamu GOP - dlatego przecież...
  • Gdyby lewactwo sprzymierzało się z dżihadystami przeciw Polsce, jak w przypadku Izraela - to...
  • To by się Pan zapewne podzielił swoimi zapatrywaniami na ten globalny problem.

Tematy w dziale Polityka