Eli Barbur Eli Barbur
265
BLOG

GRZESZKI KOLONIALNE.

Eli Barbur Eli Barbur Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 0


TELAWIW OnLine: Amerykanie potwierdzają, że jeszcze w maju ostrzegli Hiszpanów przed planowanym na miesiące letnie atakiem terrorystycznym IS w Barcelonie - właśnie na popularnej promenadzie Las Ramblas. W zamachu 17 sierpnia zginęło tam 16 osób, a ponad 120 odniosło obrażenia; kilkanaścioro rannych nadal walczy o życie.

@

Hiszpański przykład pokazuje, że Europa nadal nie jest gotowa w sensie operacyjnym i mentalnym do podjęcia ostrej walki z terrorem islamskim. Podstawową rzeczą byłoby pozbycie się słynnych kompleksów postkolonialnych, zaś w przypadku Niemców – fałszywego przekonania, że można odkupić winy za Holokaust, otwierając granice przed migrantami. Absolutną koniecznością jest zahamowanie masowego, niekontrolowanego napływu egzotów i bagatelizowanie lewacko-arabskich oskarżeń o „islamofobię”. Należy wywalić kaznodziejów islamskich podżegających w meczetach do dżihadyzmu i monitorować ściśle w trybie online skupiska islamskie, żeby namierzać potencjalnych terrorystów. Konieczne jest zacieśnienie międzynarodowej współpracy wywiadowczej i uświadomienie sobie, że politpoprawność i buzi-dupci z prawami człowieka to chwilowo zbędny luksus...Ale o czym tu gadać, gdy np. tacy Duńczycy otwierają w muzeum Narodowym stałą wystawę o swoich grzeszkach kolonialnych w XVII w. na Karaibach.

image

TELAWIW OnLine: Każdemu normalnemu człowiekowi już chyba tylko najgorsze bluzgi cisną się na usta – na widok najnowszej okładki francuskiego tygodnika „Charlie Hebdo”, określającego się jako satyryczny. Po islamskim ataku terrorystycznym na jego paryską redakcję w 2015 cały zachodni świat solidaryzował się z ofiarami, których koledzy – nienawistne lewackie mendy - cieszą się teraz, że „Bóg pokarał/zatopił wszystkich nazistów w Teksasie”. Zginęło już ponad 40 ludzi, bezkresna męka i cierpienie, straszliwe zniszczenia, ale tym swołoczom tylko jedno w durnych łbach: Teksas = Trump.

TELAWIW OnLine: Brytyjczycy i Japończycy (Theresa May odwiedza Tokio) zapowiadają zwiększenie współpracy wojskowej i debatują nad ew. zainicjowaniem kolejnej rezolucji w UNSC przeciwko Korei Północnej. Wg mnie ten ostatni pomysł jest mniej więcej tyle samo wart, co zapowiedź francuskiego „komika” Dieudonne (wściekła antysemicka degenera rodem z Afryki), że w przyszłym miesiącu poleci na „festiwal pokoju” do Pjongjang... Tymczasem fikuśny Kimcio, jak to się elegancko określa, kładzie lachę na resztę świata.

TELAWIW OnLine: Zdaje się NIESTETY, że nakręcony obecnie (premiera w październiku) sequel klasycznego już filmu science fiction Ridleya Scotta „Blade Runner” z 1982 – nie umywa się nawet do oryginału...Przypomnę: Harrison Ford polował tam wtedy na zbuntowane roboty w ludzkiej postaci, tzw. replikantów – w genialnie przedstawionej dżungli miejskiej futurystycznego Los Angeles anno 2019...Do tego momentu już blisko, ale katastroficzna mega wizja z androidami, kwaśnymi deszczami i latającymi samochodami – mimo powszechnej inwazji dronów... - jakby jeszcze daleka od spełnienia.Eli Barbur
O mnie Eli Barbur

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY. Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima. FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka