Blog
Prawda bez politpoprawności
kuba9131
1 obserwujący 52 notki 24721 odsłon
kuba9131, 11 lipca 2018 r.

Rzeź Wołyńska, banderyzacja Ukrainy

188 4 0 A A A

Dzisiaj mija 75 rocznica Rzezi Wołyńskiej, ludobójstwa od 100 tyś do nawet 200 tyś Polaków zamordowanych w bestialski sposób. Wobec tego należy się dokładniej przyjrzeć temu w którą stronę idzie obecna Ukraina.

Dzisiejsi potomkowie ludobójców z UPA i OUN uważają ich za bohaterów (także na szczeblu państwowym), często można spotkać pomniki i ulice imieniem Stefana Bandery, ukraiński rząd nie zgadza się nawet na ekshumacje ofiar. Widzimy że Ukraina idzie w stronę banderyzacji. Ta oficjalna ideologia forsowana za naszą południowo-wschodnią granicą jest wroga Polsce. Jednak zarówno obecny rząd PiS-u jak i poprzedni PO/PSL nie widzieli w tym nic złego, nie reagują na to, mało tego to dają im ,,pożyczki" finansowe. A to wszystko tylko dlatego że Ukraina jest w konflikcie z Rosją i z tego powodu wydaje się że mają specjalne pozwolenie na antypolskie ekscesy. Choć Rosja nie ma również czystego sumienia i też popełniła wiele zbrodni na Polakach np. zbrodnia w Katyniu; w Rosji do dzisiaj czci się Stalina a Putin uważa że ,,rozpad ZSRR był najtragiczniejszym wydarzeniem XX wieku"; Rosja dokonała agresji na Ukrainę a wcześniej na Gruzję to jednak nie powinno się usprawiedliwiać Ukrainy z powodu rusofobii gdyż to nie może przynieść niczego dobrego.

Stosunki polsko-ukraińskie powinny się opierać na prawdzie, Ukraińcy muszą zrozumieć że nie mogą robić bohaterów ze zbrodniarzy. Nie można tworzyć przyszłości bez prawdy o przeszłości.

Opublikowano: 11.07.2018 18:40.
Autor: kuba9131
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Critical Voice Ponieważ to narodowcy są organizatorami MN. Gdyby PiS zorganizował oddzielne...
  • @GenekX Duda razem z Morawieckim to zrobił. Marsz Niepodległości z założenia jest marszem...
  • Chciałem napisać o marszu dopiero po jego zakończeniu ale musiałem napisać wcześniej wobec...

Tematy w dziale Polityka